Yaklaşan yerel seçimler öncesinde, Türkiye'nin siyasi sahnesinde heyecan verici bir gelişme yaşanıyor.

Kulislerden sızan bilgilere göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, yerel seçimlerde belediye başkan adayı olarak göstermek üzere bir bakanı belirleyeceği iddiası gündemi sarstı.

Bu durum, kabinenin değişiklik geçirebileceği beklentisini beraberinde getiriyor.

KABİNE DEĞİŞİKLİĞİNDE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN HAMLESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, belediye başkan adayı göstereceği bakan nedeniyle kabine değişikliği yapma hazırlığı içerisinde. İktidara yakın bir isim, söz konusu bakanın adını ve aday gösterileceği ili de açıkladı.

ERDOĞAN'IN GÖZÜ, KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI'NDA

31 Mart yerel seçimlerine az bir süre kala Ankara kulislerinde dolaşan iddiaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski bakanlardan birini daha belediye başkan adayı olarak gösterme planı yapıyor.

MİLLİ KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI ADAY OLACAK MI?

Gelen son bilgilere göre, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un, AK Parti'nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterilebileceği konuşuluyor.

Hastane Kafeteryasında Silahlı Saldırı: Denizli'de 7 Kişi Yaralandı Hastane Kafeteryasında Silahlı Saldırı: Denizli'de 7 Kişi Yaralandı

KABİNEDE BOŞALACAK YERİ DOLDURMA PLANI

Ersoy'un Antalya'da aday gösterilmesi durumunda, boşalacak Kültür ve Turizm Bakanlığı koltuğu için de dikkat çeken bir senaryo ortaya atıldı.

CEM KÜÇÜK'TEN İLGİNÇ İDDİA

AK Parti'ye yakınlığıyla bilinen gazeteci ve yazar Cem Küçük, bugünkü yazısında, Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndaki değişiklikle ilgili önemli bir iddiayı gündeme getirdi. İddiaya göre, Menderes Türel, Kültür Bakanı olarak atanacak.

Küçük'ün köşesindeki sözleri şu şekilde:

"İddia ise AK Parti Antalya Büyükşehir'le alakalı. Orası için güçlü isim Hakan Tütüncü. Ancak bir duyumum var. AK Parti’nin Antalya Büyükşehir adaylığı için Mehmet Nuri Ersoy’u düşündüğü, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na da Menderes Türel’i kaydırmayı planladıklarını duydum. Elbette bu bir iddia."