banner77

Başarı öğrencilerden ödüller Başkan Aydın'dan!

İlçe genelinde Akademik başarıyı artırmak için her yıl planladığı faaliyetlerle eğitime ve öğrenciye sağladığı desteklerini devam ettiren Göksun Belediyesi, başarılı öğrencileri Çanakkale Gezisi ile ödüllendirdi.

Başarı öğrencilerden ödüller Başkan Aydın'dan!

Göksun Belediyesinin, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlediği Kazanım Değerlendirme Sınavlarının katkısı ile Göksun’lu öğrenciler 2022 yılı Liselere Geçiş Sistemi (LGS)de elde ettikleri puan ortalaması ile Kahramanmaraş ilçeleri arasında il birincisi olmuşlardı. Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, ilçe genelindeki her okuldan ilk 3’e giren toplam 79 öğrenciyi Çanakkale Gezisi ile ödüllendirdi.

Toplam 3 gün sürecek olan Çanakkale Gezisi kapsamında öğrenciler, ilk olarak Anıtkabir ve eski Meclis Binasını daha sonra Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alanlarını profesyonel rehberler eşliğinde gezecekler. Gezinin amacına uygun ve kaliteli gerçekleşmesi için kafilede 2’si okul müdürü olmak üzere 6 Öğretmen ile 3 belediye personeli yer alıyor.

“Eğitime Destek Sağlamayı Kendimize Bir Görev Biliyoruz”

Öğrencileri Çanakkale’ye uğurlayan Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, burada yaptığı açıklamada, “Göksun Belediyesi olarak hem mekanların fiziki iyileştirilmesi yönünde, hem de eğitim öğretim anlamında gerekli desteği sağlamayı kendimize bir görev biliyoruz.” dedi.

Çanakkale Gezisinin, bir anlamda da geçmişimiz öğrenme, milli ve manevi duygularımızın teçhiz edilmesinde çok olumlu katkı sağlayacağına inandığını ifade eden Başkan Aydın, şunları kaydetti:

“Göksun’lu öğrencilerimizin daha başarılı olmaları adına eğitim öğretime verdiğimiz destekler neticesinde ortaokul ve liselerde başarı göstererek ilçemizi il birincisi yapan öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. Göksun belediyesi olarak hem mekanların fiziki iyileştirilmesi yönünde, hem de eğitim öğretim anlamında gerekli desteği sağlamayı kendimize bir görev biliyoruz. Eğitimde başarı göstermek suretiyle hem ilçemizi, hem ilimizi daha üst düzeyde temsil kabiliyeti oluşturma, hem de başarılı olmanın daha da yükseklerde bulunmayı gerektirdiğini biliyoruz. Bu öğrencilerimizin başarılarını ödüllendirme adına Göksun Belediyesi olarak Çanakkale Gezisine gönderiyoruz. Velilerimize, milli eğitim müdürümüze ve öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyor, bu faaliyetlerde emeğini esirgemeyen belediye personelime de teşekkür ediyorum. Bu gün ilçemizi il birincisi yaptılar ama yarın ülke bazında başarı göstereceklerinden hiç şüphem yok. Allah yollarını açık, başarılarını daim etsin inşallah.”

“Eğitim Dostu Göksun Belediyesine Teşekkür Ediyoruz”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Şeref Akpınar’da yaptığı açıklamada, “Eğitim dostu belediyecilik anlayışı ile hareket eden Göksun Belediyemize ve Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bu teşekkürün sadece Çanakkale Gezisi ile ilgili olmadığını belirten Akpınar, şunları kaydetti:

“Eğitim dostu belediyecilik anlayışı ile hareket eden Göksun Belediyemize ve Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Bu teşekkürümüz sadece Çanakkale Gezisi ile ilgili değil, yıl içinde akademik yönden bizlere destek vererek ortak yapmış olduğumuz deneme sınavları, her yıl ortalama bin öğrenciye yapılan kırtasiye yardımları, okul kütüphanelerine kitap yardımları, sosyal ve kültürel faaliyetler ile okullarımızım fiziki şartlarının iyileştirilmesi için yapılan çalışmalar içindir. Öğretmen ve öğrencilerimi de elde ettikleri başarıda dolayı kutluyorum. İnşallah ilçemizi ve ilimizi daha büyük başarılara ulaştırırız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner67