GÖKSUN BELEDİYESİ EBA’YI ÖĞRENCİNİN AYAĞINA GÖTÜRDÜ

GÖKSUN BELEDİYESİ EBA’YI ÖĞRENCİNİN AYAĞINA GÖTÜRDÜ

2014 yılında itibaren yürüttüğü eğitim faaliyetleri ile Eğitim Dostu Belediyecilik anlayışını ortaya koyan Göksun Belediyesi, eğitimin uzaktan yapıldığı Koranavirüs (COVID-19) salgını sürecinde de öğrencilerin Eğitim Bilişim Ağı (EBA)’ya erişimini sağlamak için, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 2 adet EBA Mobil Araç ve 3 adet EBA Destek Noktası Bilişim Sınıfı kurarak hizmete sundu.

Göksun Belediyesi olarak eğitim faaliyetlerini çok önemsediklerini ve asli görevlerinin yanında eğitim öğretine destek olmak için çalışmalar yürüttüklerini dele getiren Başkan Aydın, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Uzaktan eğitim sürecinde Göksun Belediyesi olarak, ilçe milli eğitim müdürlüğü ile işbirliğine içinde bilgisayar ve interneti olmayan öğrencilerin derslerinden geri kalmaması için adeta bir seferberlik başlattık. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen projelere yerel yönetim olarak katkı sunmaya gayret ediyoruz. İlçe merkezimizde 2 okulumuzda 3 adet EBA destek noktası bilişim sınıfını,  kırsal mahallelerimiz için de internet bağlantılı tabletlerle donatılan 2 adet Mobil EBA Destek Aracını öğrencilerin hizmetine sunduk. Öğrencilerimizin bu zor süreçte eğitimde geri kalmalarını önlemek bütün imkânlarımızla destek olmak için çalışmalar yürütüyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner63