Kahramanmaraşlı iş adamından örnek davranış 100 ev yaptıracağım

Kahramanmaraş’ta ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşuyor. 100 Ev yaptıracağım!

Kahramanmaraşlı iş adamından örnek davranış 100 ev yaptıracağım

Kahramanmaraşlı işadamı Dr. Bünyamin Kenger, Göksun İlçesinde ihtiyaç sahibi ailenin umut ışığı oldu. 
14 ülkede yatırımları bulunan işadamı Dr. Bünyamin Kenger, memleketi Kahramanmaraş’ta ihtiyaç sahiplerini unutmadı. 
Dr. Bünyamin Kenger vesilesiyle yeni evine kavuşan 2 çocuk babası Dursal Özdemir ise, anahtar teslimi sırasında gözyaşlarını tutamadı. Özdemir, Dr. Bünyamin Kenger’e desteklerinden dolayı teşekkür etti.
Kahramanmaraş’ta yaklaşık 100 adet ev yaptıracağının sözünü veren Dr. Bünyamin Kenger ise, “Ben bu köyü terk ettiğimde 15 yaşındaydım ama hiçbir zaman kendi köyümle ve memleketimle bağımı koparmadım. Şu anda üzerinde bulunduğumuz yerde daha önce bir ailemizin toprak evi vardı burayı kepçe yardımıyla yıktık ve bir ay gibi kısa sürede evi yeniden dizayn ederek yaşanabilir ev haline getirdik. Bugün ise yeni aileye bu evin anahtarını teslim etmeyi yüce Rabbim nasip etti. Özellikle şunu belirtmek istiyorum ki, biz millet olarak, Türk milleti olarak, varoluş nedenlerimizden bir tanesi hatta en büyüğü dayanışmadır. Olan olmayana paylaştığı zaman yokluk en azamiye indirilir. İnsanlarımızı böyle desteklediğimiz zaman yokluk nedir kendi milletimize hissettirmeyiz. Allah nasip ederse ve rabbim ömür verirse bundan sonra 100 adet buna benzer Kahramanmaraş ilimizde ve ilçelerimizde toprak evleri söküp, onları yeniden yaptırıp, ev sahiplerine anahtar teslimi edeceğiz. Bundan sonra kış geldi ama ilkbaharda Eyüp Bey ve Mustafa beyin evlerinin de temellerini atacağız. Daha sonrasında ise 97 adet daha evin inşasını yağacağız ve ihtiyaç sahiplerine teslim edeceğiz. Cenabı-ı Allah bu mutlu ailemize sıcak yuvayı kavuşturmanın mutluluğunu bizlere ve onlara verdi. Ben ailemize bu sıcak yuvada mutlu ve neşeli günler diliyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi. 
Göksun ilçesinde yılladır çeşitli alanlarda hizmet veren Selim Cüce’de Dr. Bünyamin Kengerê teşekkür ederek, “İlçemizin, bölgemizin gururu haline gelen, hayırsever işadamı Dr. Bünyamin Kenger kardeşimizin bu asil davranışı kuşkusuz takdire şayan. Yuva yapanın yuvası kutsaldır.  İşte vefa bu açıdan önemli bir haslet. Bünyamin beyi bu asil davranışından dolayı kutluyorum” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2020, 15:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
ilker atikol
ilker atikol - 3 ay Önce

la helal olsun sana diğer zenginlerimiz görün bakın adamın hası bu

SIRADAKİ HABER

banner63