Dünyanın en büyük arama motoru Google, 2021 ve 2022 yıllarında mobil ve masaüstü cihazlarda uyguladığı sürekli kaydırma özelliğini devre dışı bırakarak, arama sonuçlarının altına sayfa numaralarını geri getiriyor. Bu değişiklik, kullanıcıların yoğun talepleri ve geri bildirimleri doğrultusunda gerçekleştirildi.

LG'nin NanoCell TV'lerinde Yok Fiyatına Satış: Renkli Hayaller Artık Gerçek! LG'nin NanoCell TV'lerinde Yok Fiyatına Satış: Renkli Hayaller Artık Gerçek!

KULLANICILAR DAHA HIZLI VE KOLAY ARAMA DENEYİMİ TALEP EDİYOR

Google, yaptığı analizler sonucunda, kullanıcıların yalnızca 10 arama sonucunu incelediğini ve sınırsız kaydırma özelliğinin pek kullanılmadığını tespit etti. Bu nedenle, sayfa numaralarının geri getirilmesiyle kullanıcıların aradıkları bilgilere daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilecekleri düşünülüyor.

Google Numaralar

SAYFA NUMARALARI MASAÜSTÜNDE HEMEN, MOBİL CİHAZLARDA YAKINDA KULLANIMA SUNULACAK

Sayfa numaralama özelliği ilk etapta masaüstü cihazlarda kullanıma sunulacak ve önümüzdeki aylarda mobil cihazlarda da aktif hale getirilecek. Google, bu değişikliğin kullanıcı deneyimini önemli ölçüde iyileştireceğine ve arama motorunu daha kullanışlı hale getireceğine inanıyor.

Bu değişiklik, Google'ın kullanıcı geri bildirimlerine ne kadar önem verdiğini gösteriyor. Şirket, kullanıcı deneyimini en üst düzeye çıkarmak için sürekli olarak yeni özellikler geliştirmeye ve mevcut özellikleri iyileştirmeye devam ediyor.

Editör: İsa Aslantaş