AKINCI uçuyor, Türkiye kazanıyor: 100 km'den tam isabet başarısı! AKINCI uçuyor, Türkiye kazanıyor: 100 km'den tam isabet başarısı!

Güldür Güldür adlı televizyon programında yer alan skeç, gazilere yönelik kullanılan ifadeler nedeniyle sosyal medyada geniş bir tepki topladı. Programda, gazilere tanınan ayrıcalıklar ve "gazikart" uygulaması mizahi bir dille ele alındı.

BİR GAZİ AYRICALIKLARINA İNCİTİCİ BİR DİLLE YAKLAŞILDI

Konuyla ilgili açıklama yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, skecin vatanlarına feda eden gazilere yönelik çirkin ve incitici bir dil içerdiğini belirtti. Göktaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Bir televizyon kanalındaki gazilerimize yönelik haddini son derece aşan ve 'güldürmeyen' anlamsız skeci şiddetle kınıyorum. Vücudunun herhangi bir parçasını gözünü kırpmadan bu vatana feda eden gazilerimizi incitecek çirkin söylemler amacına bakılmaksızın asla kabul edilemez. Şehitlerimizin aileleri, gazilerimiz ve aileleri bizim en kıymetli emanetimizdir." ifadelerini kullandı.

SHOW TV, SKECİNİN YAYINLANMAMASINA KARAR VERDİ

Show TV'den yapılan açıklamada söz konusu skecin kanal ekranlarında yayınlanmaya uygun görülmediği belirtildi. Açıklamada, "Sosyal medyada eleştiri konusu yapılan Güldür Güldür skecinde yer alan ifadeler, kanal yönetimimizin yayın ön izlemesi neticesinde, program yapımcısı ile de mutabık kalınarak yayınlanmaya uygun görülmediğinden Show TV ekranlarında yayınlanmamıştır. Durumu kamuoyunun bilgisine saygıyla sunuyoruz." şeklinde ifade edildi.