Gazze'yi vuran pilotlar Konya'da eğitildi!

Gazze'yi vuran pilotlar Konya'da eğitildi!

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın partisinin grup toplantısındaki ana gündem maddesi Davos'ta yaşanan gelişmeydi. Baykal konuşmasına sakin başladı. "Kimse Türkiye Cumhuriyeti'nin başbakanını itip kakamaz" dedi.

Filistin sorununun bir an önce çözülmesi gerektiğini söyledi. Ama konuşmasının dozu gittikçe arttı. Türkiye'nin İsrail-Filistin sorununda taraf olması gerektiğini belirtti ve "Erdoğan'ın Peres'in karşısında ne işi vardı?" diye sordu. Erdoğan'ın bunları siyasi kazanç elde etmek için yaptığını söyleyen Baykal en can alıcı cümleyi ise şöyle sarf etti: Bu hükümet İsrail'le çok sıkı ilişkiler içinde... Bugün Gazze'de çocukların üzerine bombaları atan pilotlar Konya'da eğitildi."

KİMSE BAŞBAKANI İTİP KAKAMAZ

Hepimiz bu tartışmayı dikkatle izledik. Maalesef bu tartışma sırasında TC Başbakanına kabul edilmesi mümkün olmayan bir üslüpla, doğrudan hedef alınarak, parmakla hedef gösterilerek ithamlarda bulunulmuştur. Başbakanın cevap hakkına saygı gösterilmemiş, itilerek, kakılarak susturulmaya çalışılmıştır. Bu kabul edilemez. Hepimiz iktidar, muhalefet fark gözetmeden bu duruma karşı tepkimizi ortaya koyuyoruz...

GEREKTİĞİ ZAMAN BUSH'A KARŞI KONUŞACAKTIN

Biz sadece Gazze'de ölen 1500 kişi için ağlamıyoruz. Biz Irak'ta öldürülen 1 milyon müslüman için de ağlıyoruz... 1 Mart tezkeresinin önlenmesi CHP'nin katkılarıyla gerçekleşti. Pilotlar hala Konya'da eğitiliyor, sen ne konuşuyorsun. Şehit cenazesinde bu teessürü göremedik, Türk askerine çuval geçirilirken devletin şerefi neredeydi. Gerektiği zaman Bush'a karşı konuşacaktın, Bush'a!... Türkiye'nin onurunu koruyanlar aman süpürmeyin, kullanın diyenlerini yanında danışman olarak taşımaz.

İsrail Ortadoğu'da 1948 yılında kurulmuş olan bir devlettir. Geride kalan 61 yıl boyunca İsrail'in çevresindeki ilişkileri maalesef barışa dayalı olmamıştır. İsrail Filistin çatışması, Filistin devletine İsrail'in kurulmasıyla başladı. İsrail kurulmuştur ama Filistin devleti hala kurulamamıştır. Bugün Filistin topraklarında İsrail devleti vardır ama Filistin devleti yoktur. Bu kabul edilebilir bir tablo değildir. Bir Filistin devletinin kurulması mutlaka gerçekleştirilmelidir. Filistin halkını oradan uzaklaştırmaya kimsenin hakkı yoktur. (Mynet)

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2009, 15:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63