Kahramanmaraş'ta eski vekil Güvenç öğrencilerle bir araya geldi

Ak Parti Kahramanmaraş eski milletvekili Sıtkı Güvenç, Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde kariyer günleri kapsamında öğretmen ve öğrencilerle buluştu. Güvenç’in başarının sihirli bir değnek olmadığını emek vererek kazanılan bir kavram olduğunu söyledi.

Kahramanmaraş'ta eski vekil Güvenç öğrencilerle bir araya geldi

DİRENENLER KAZANIR

Sağlık Müdürlüğü döneminde Kahramanmaraş’ı sağlık alanında sınıf atlatan ve Milletvekilliği döneminde de yine kenti için uğraş veren Ak Parti Kahramanmaraş eski Milletvekili Sıtkı Güvenç, Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Muharrem Dilipak’ın davetiyle okuldaki programa katıldı.

Öğrencilere başarının sırrını anlatan Güvenç; “hedefe ulaşmak için çalışmak ve zorluklara karşı direnmek lazım. Hayat da başarılı olan, zorluklara direnenlerdir, başaramayanlar, hedefe çok yaklaştıklarını bilmeden, mücadeleden kopanlardır, mücadeleye devam etselerdi onlarında başarılı olacakları muhakkaktı.” dedi.

İyi bir lider, iyi bir idareci olmanın yolunun iyi bir dinleyici olmaktan geçtiğini öğrencilere aktarana Güvenç şöyle konuştu; “iyi bir yönetici, iyi bir lider, aile saadetini sağlayan baba, isabetli fetvalar veren alim, hastalarına şifa veren doktor, sorunları yakalayan gazeteci, projeyi çizen mimar, velhasıl iyi olmanın başlangıcı; öncelikle iyi bir dinleyici olmaktır. İyi bir dinleyici olmadan, karşıdaki insanları anlamak mümkün olmaz. Karşıdakini anlamadan da isabetli karar verilemez.

Hayatta başarılı olmak için sihirli bir değnek yok. Hayat standardımızın yükseltmek, pozisyonumuzu iyileştirmek hepimizin arzusu. Bizim konumuz emek vererek bunları yapmak. Tesadüfen bazen bir makama gelebiliriz, şans oyunlarında büyük ikramiye kazanabiliriz ama bunları ne makamı ne de parayı uzun süre koruyamayız. Başarılı olmanın ilk şartı çalışmaktır. İnsanları dinlemektir. Özellikle öğrencilerin öğretmenlerini çok iyi dinlemesi lazım, zamanı iyi kullanmak ve dürüst olmaktır. Parayı kaybedebilirsin, tekrar kazanabilirsin, makamı kaybedebilirsin tekrar kazanabilirsin ama itibar öyle değil. Çalışmadan gayret göstermeden geçinmeyi hayat tarzı haline getirenler zamanla onurları dahil her şeyi kaybedebilirler.”

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2019, 19:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63