Kahramanmaraş'ta sağanak ve yoğun sis...

Kahramanmaraş'ta sağanak ve yoğun sis...

Olumsuz hava koşulları nedeniyle uçak seferleri iptal oldu


Kahramanmaraş'ta sabah etkili olan sağanak hayatı olumsuz etkilerken, yoğun sis nedeniyle uçak seferleri iptal oldu.


Sabah başlayan sağanak ve sis nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadı. İstanbul'dan havalanan ve Kahramanmaraş'a inmesi beklenen TK 2200 sefer sayılı yolcu uçağı yoğun sis nedeniyle Gaziantep Havalimanına inmek zorunda kaldı. Ankara'dan havalanan TK 7130 sefer sayılı yolcu uçağı da yoğun sis ve sağanak yüzünden Gaziantep'e yönlendirildi.


AK Parti Gaziantep milletvekilleri Halil Mazıcıoğlu ve Mehmet Erdoğan ile AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç de Ankara'ya gitmek için geldikleri havaalanına uçağın iniş yapamaması üzerine karayoluyla Adana'ya gitti.


Güvenç, gazetecilere yaptığı açıklamada, hava muhalefeti nedeniyle uçağın havaalanına iniş yapamadığını belirterek, "Buraya gelmesi gereken uçak Şanlıurfa'ya indi. Genel kurul için Ankara'ya, Adana'dan gideceğiz" dedi.


İstanbul'a gitmek için havaalanına gelen "Yedi Güzel Adam" adlı televizyon dizisinin oyuncusu Bora Cengiz de bugün doğum günü olduğunu ifade ederek, "Bu yüzden İstanbul'a gidecektim ancak hava muhalefeti yüzünden mağdur oldum" diye konuştu.


Öte yandan Kahramanmaraş'tan Ankara'ya gidecek yolcular otobüslerle Şanlıurfa'ya, İstanbul'a gidecek yolcular ise otobüslerle Gaziantep'e gönderildi.


 

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2014, 12:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dargın
Dargın - 6 yıl Önce

Baba şimdi nasıl olur bu 1 saatte K.Maraş'a 20 uçak iniyor naparız biz çöhh çöhh çöhh, Merkezin insanı insan değil ya gidin yapacak olduğunuz (sözde) havaalanını narlıya yapın bunun amacı ne!!!!!!!!!!! Şuanki hava alanının yerinde kimsenin arsası mı yok boş arsa ve alanın içi zaten kullanılmayan o kadar çok dönüm varki hayret edersiniz.

SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner63

banner67