Metrobüs köprüyü geçti

Metrobüs köprüyü geçti

İstanbul'da Avcılar-Zincirlikuyu metrobüs hattından sonra Zincirlikuyu-Söğütlüçeşme hattı da bugün hizmete girdi. Açılışıını Başbakan Tayyip Erdoğan'ın yaptığı Zincirlikuyu-Söğütlüçeşme hattında 7 istasyon bulunuyor ve yeni hatla günde ortalama 300 bin yolcu taşınması hedefleniyor.

Metrobüs Zincirlikuyu-Söğütlüleşme arasını 24 dakikada alacak. Metrobüs 11 kilometre olan yeni hatta Boğaziçi Köprüsü geçişinde normal trafik içinde seyredecek ve köprüyü ortalama 7 dakikada geçecek.

Zincirlikuyu-Söğütlüçeşme metrobüs hattı 90 milyon TL'ye mal olurken, hat için 7 alt geçit, 5 köprü, 3 adet viyadük inşa edildi. 20 kilometre metrobüs halatlı bariyer, 20 kilometre çelik bariyer yapıldı.

İLK YOLCU ERDOĞAN

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, açılışını gerçekleştirdiği Söğütlüçeşme-Avcılar metrobüs hattının ilk yolcusu oldu.

Açılış töreninin ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile birlikte Sögütlüçeşme istasyonundan metrobüse binen Erdoğan, Avcılar'a doğru yola çıktı. Erdoğan, güzergah boyunca halkı selamladı. 63 dakika süren yolculuğun ardından Başbakan Erdoğan Avcılar'a ulaştı.Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2009, 17:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner67