banner77

6'lı masa bugün toplanıyor

Cumhurbaşkanlığı seçimi için 6'lı masa kimi aday gösterecek? 6'lı masanın bugün yapılacak toplantısında aday isminin belirleneceği ancak ileri bir tarihte açıklanacağı öğrenildi.

6'lı masa bugün toplanıyor

6 partinin liderleri, bugün 12'inci kez bir araya geliyor. Kritik toplantının ana gündem maddesi, önceki 11 toplantıda belirlenemeyen cumhurbaşkanı adayı olacak.

Ancak toplantı öncesinde yapılan açıklamalar ise yeni tartışmalara zemin hazırladı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Grup Toplantısı’ndaki bu sözleri kulisleri hareketlendirdi:

"Önümüzdeki bu ateşten imtihanı, parti içi mesele, ya da, yazıhane muhabbeti olarak görenlere, seslenmek istiyorum. Bunu herkes, üzerine alsın ve çok iyi düşünsün. Ve kimse unutmasın: bazen gerçek komutan olmak için, apoletlerden vazgeçmek gerekir”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise “Millet İttifakı Liderler Zirvesi’nden bir aday ismin açıklanacağını sanmıyorum” dedi.

Ve aday açıklama tarihinin toplantıda ele alınacağını söyledi. Toplantı öncesi sürpriz bir açıklama da Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan geldi.

Yavaş, "Aday gösterilirsem bu benim için görevdir. Ama Kılıçdaroğlu ve Akşener’in ortak iradesine karşı bir hareket yapmam mümkün değil" ifadesini kullandı.

Akşener, partisinin Genel İdare Kurulu üyelerini cumhurbaşkanı adayını konuşmak üzere topladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner67