AK Parti'den Akşener'in açıklamalarına ilk tepki

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, kendisini çok farklı yelpazede siyasi düşünceye sahip partilerin birlikteliğinin örneği olarak takdim eden altılı masanın devrildiğini ifade ederek, "Bundan sonra ne yaparlarsa yapsınlar dikiş tutmaz. Herhalde hep birlikte tarih oldular" dedi.

AK Parti'den Akşener'in açıklamalarına ilk tepki

Yazıcı, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in altılı masanın cumhurbaşkanı adayını belirleme sürecine yönelik açıklamasını ve Millet İttifakı'nda yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

Altılı masadan çıkan sonucu sürpriz olarak değerlendirmediğini ifade eden Yazıcı, zaten altılı masaya kurulduğu günden itibaren hep kaygıyla şüpheyle bakıldığını söyledi.

"Masanın bir ayağı yok", "Yamuk duruyor", "Devrildi devrilecek" derken bugün bu söylenenlerin haklı olduğunun görüldüğünü söyleyen Yazıcı, "Ülke siyasetimiz bakımından hayırlı olsun diyorum. Çok farklı yelpazede yer alan bir siyasi düşünceye sahip, farklı programlara sahip partilerin birlikteliğinin örneği olarak kendilerini takdim ediyorlardı. Demek ki öyle kaynayan bir kızgınlık varmış, bugün de yüksek bir sesle patladı. Masa devrildi" ifadesini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER