Bakan Çavuşoğlu’ndan Kudüs ve Mescid-i Aksa mesajı

Bakan Çavuşoğlu, İsrail'in Mescid-i Aksa'daki saldırılarını lanetlediklerini belirterek, "İsrail'in bu saldırıları durdurması gerekiyor. Dışişleri Bakanı ve Cumhurbaşkanı düzeyinde bizzat bizlere de özellikle ramazan ayında bu gerginliği artırmamaları konusunda taahhütler var. Sözlerini tutmaları gerekiyor" sözleriyle tepki gösterdi.

Bakan Çavuşoğlu’ndan Kudüs ve Mescid-i Aksa mesajı

Ankara'da Altındağ Belediyesi tarafından düzenlenen "Mahalle İftarları" programında konuşan Çavuşoğlu, Brüksel'deki NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı dönüşünde doğrudan buraya geldiğini anlattı. Çavuşoğlu, İsrail'in dünkü Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarına da değinerek, şöyle konuştu:

"Dün Mescid-i Aksa'daki İsrail'in saldırılarını gördük. Bu saldırıları lanetliyoruz. Maalesef Avrupa'da artan İslam düşmanlığı, ırkçılık, İsrail ve diğer bölgelerde de aynı şekilde devam ediyor ve artık haddini aşmıştır. Biz de bugün yaptığımız açıklamayla bu saldırıyı lanetledik. Ama İsrail'in bu saldırıları durdurması gerekiyor. Dışişleri Bakanı ve Cumhurbaşkanı düzeyinde bizzat bizlere de özellikle ramazan ayında bu gerginliği artırmamaları konusunda taahhütler var. Sözlerini tutmaları gerekiyor. Kudüs, Mescid-i Aksa bizim kutsal yerlerimizdir. Dolayısıyla İsrail ile diyaloğa girmek bu hassasiyetlerimizi kaybetmek demek değildir. Tam tersi hassasiyetlerimiz daha da artıyor."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER