Bakan Kurum'dan plastik poşet açıklaması: "Plastik poşet fiyatı hala 25 kuruş , ne dediysek o"

Resmi Gazete'de yayımlanan kararda plastik poşet geri kazanım katılım payının 38,5 kuruş olarak yer alması nedeniyle daha önce verdiği söz üzerinden hedef alınan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, yaptığı paylaşımda, "Plastik poşet fiyatı değişmedi. Vatandaşlarımız için plastik poşet yine 25 kuruş. Yani ne dediysek o" ifadesini kullandı.

Bakan Kurum'dan plastik poşet açıklaması: "Plastik poşet fiyatı hala 25 kuruş , ne dediysek o"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında plastik poşet fiyatlarıyla ilgili dikkat çeken bir karar yer aldı. Buna göre market alışverişlerinde kullanılan plastik poşetlerin geri kazanım katılım payı 1 Ocak 2023 tarihinden geçerli olmak üzere adet başına 25 kuruştan 38,5 kuruşa çıkarıldı.

"OKKALI ZAM GELDİ" YORUMLARI YAPILDI

Alınan bu karar "Plastik poşete okkalı bir zam geldi" yorumlarına neden olurken, daha önce yaptığı açıklamada 2023 yılında poşet fiyatlarında değişikliğe gidilmeyeceğini duyuran Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum da eleştiri oklarının hedefi oldu.

ELEŞTİRİLERİN HEDEFİ OLAN BAKAN KURUM: NE DEDİYSEK O

Gerçek kısa sürede ortaya çıkarken, konuyla ilgili Bakan Kurum'dan da bir açıklama geldi. Kurum sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Plastik poşet fiyatı değişmedi. Vatandaşlarımız için plastik poşet yine 25 kuruş. Marketlerin devletimize ödeyeceği ve çevre projelerimizde kullandığımız plastik poşet geri kazanım katılım payı 38,5 kuruş olarak belirlendi. Yani ne dediysek o" ifadesini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER