banner77

Bakan Nebati'den TOGG müjdesi: 3 kamu bankası destek verecek!

Önümüzdeki şubat ayında ön siparişleri alınması beklenen Togg'la ilgili açıklamalarda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, vatandaşların Togg'a ulaşabilmesi amacıyla 3 kamu bankası tarafından özel kredi desteği verileceğini belirtti.

Bakan Nebati'den TOGG müjdesi: 3 kamu bankası destek verecek!

Türkiye'nin dört gözle beklediği yerli otomobil Togg, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından fabrikada banttan indirildi. Önümüzdeki günlerde üretimine başlanacak Togg için ön siparişler şubat ayından itibaren alınmaya başlanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Togg Gemlik Fabrikası'nın açılış töreninde yaptığı açıklamada özel bankaların vatandaşlara kredi desteği açısından elini taşın altına koyması gerektiğini söyledi.

TOGG ALMAK İSTEYENLER ARAÇLARINI SATIŞA ÇIKARDI

Togg'un görücüye çıkmasının ardından çok sayıda vatandaş da ellerindeki araçları internet siteleri üzerinden ilana çıkardı. Vatandaşlar, araçlarını nakit para ihtiyaçlarını karşılamak için sattıklarını ifade etti. Bu haberlerin ardından önemli bir gelişme yaşandı.

KAMU BANKALARIYLA İLGİLİ GÜZEL HABERİ NEBATİ VERDİ

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, TRT ekranlarında katıldığı canlı yayında kamu bankalarının Togg satın alan vatandaşlar için özel kredi paketleri hazırlanacağını söyledi. Nebati, "Kamu bankaları ile görüşme gerçekleştirdik, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank ve katılım bankaları gerekli teşvikleri verecek, gerekirse kazanmamak üzerine kurulu ki faiz oranları çok düştü, düşük maliyetlerle bu araçlara ulaşım noktasında gerekli destekleri vereceklerdir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2022, 16:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner67