Binlerce sağlık çalışanını ilgilendiriyor! Bakan Koca'dan "hayırlı olsun" mesajı!

Sağlık çalışanlarının özlük haklarına yönelik yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Sağlık Personeline Döner Sermaye Ek Ödemesi Yönetmeliği Resmi Gazete’de yayımlandı. "Yönetmelik dili” hepimiz için açık olmayabilir. Günlük hayata tercüme her ayın 15’inde yapılacak. Hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

Binlerce sağlık çalışanını ilgilendiriyor! Bakan Koca'dan "hayırlı olsun" mesajı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde sağlıkçıların özlük haklarına ilişkin yönetmeliğin devreye gireceğini duyurmuştu. Bakan açıklamasında, "Adaleti temin etmeye, emeğe karşılığını vermeye odaklandık. Taslak, ilgili kurumların görüşlerine açıldı. Hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın memnuniyeti ile sorunlar daha kolay çözülecek" demişti. Bakan Koca, dün yaptığı paylaşımlarla ise Resmi Gazete'yi işaret etmişti. 

Sağlık personeline ek ödeme ve özlük haklarında iyileştirmeye yönelik kararname Resmi Gazete'de yayımlandı.

"GÜNLÜK HAYATA TERCÜME HER AYIN 15’İNDE"

Yönetmeliğin yayınlanmasının ardından Bakan Koca'nın yaptığı paylaşım şöyle:

"Yönetmelik dili” hepimiz için açık olmayabilir. Günlük hayata tercüme her ayın 15’inde yapılacak. Hayırlı olsun.

“Bir gün bir yönetmelik okuduk. Türkiye’de doktor olmanın anlamı değişti.” İleride böyle denecek.

23 HAZİRAN'DA İLK ADIM ATILMIŞTI

23 Haziran'da yürürlüğe giren yasayla, çalışan ve emekli hekimlerin mali ve özlük haklarında iyileştirmeler yapıldı. Bu kapsamda sağlık personelinin ek ödemeleri artırıldı. Hekim dışı personelin döner sermayeden aldığı pay yükseltildi. Doktor ve diş hekimlerinin sabit ek ödemelerinin merkezi yönetim bütçesinden karşılanması sağlandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner67