banner77

Dışişleri Bakanlığı Doğu Kudüs’teki saldırıyı kınadı

Doğu Kudüs’te bir sinagogda gerçekleştirilen saldırıda çok sayıda insan hayatını kaybetmişti. Yaşanan saldırı sonrası Dışişleri Bakanlığı saldırıyı kınayan bir açıklama yayımladı.

Dışişleri Bakanlığı Doğu Kudüs’teki saldırıyı kınadı

Doğu Kudüs'te 7 kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırı dünya gündemine oturdu. Yaşanan olayda 7 kişi hayatını kaybetmiş, 42 kişi gözaltına alınmıştı.

Silahlı saldırı sonrası Dışişleri Bakanlığı’ndan yazılı açıklama geldi. Bakanlık, “Terör saldırısını kınıyoruz” açıklamasını yaparken, saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarına ise baş sağlığı dilekleri iletildi.

Dışişleri Bakanlığı’nın açıklaması şu şekilde:

“Son dönemde bölgede artış gösteren saldırıların yeni bir şiddet sarmalına dönüşmesinden endişe duyuyor, tüm tarafları itidale ve bu tür olayların durdurulması için gerekli önlemleri almaya çağırıyoruz. Saldırıda hayatını kaybedenlerin aileleri ile İsrail hükümeti ve halkına taziyelerimizi sunuyor, yaralananlara acil şifalar diliyoruz.”

Ayrıca, İsrail polisi olay ile ilgili soruşturma başlatıldığını duyururken, sürece ilişkin yayın yasağının getirildiği ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2023, 17:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner67