Hayırsever İşadamı Abdulkadir Kurtul’dan bir hayır hamlesi daha

Hayırsever İşadamı Abdulkadir Kurtul’dan bir hayır hamlesi daha

Kahramanmaraş’ta yaptığı yatırım, oluşturduğu istihdamla kente katma değer oluşturan İskur Grup Yönetim Kurulu Başkanı A. Kadir Kurtul’dan ekonomik sorunların hissedildiği bu süreçte Erkenez Mahallesinin acil ihtiyacı olan Aile Sağlığı Merkezi’ni yaparak devlete bağışlama sözü verdi.

Kahramanmaraş’a babası adına İlahiyat Fakültesi Hizmet Binası, teknolojinin son ürünleri ile donatılmış İlkokul gibi devasa projeleri tamamlayarak kentin eğitim hayatına bağışlayan İskur Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hayırsever işadamı Abdulkadir Kurtul, şimdi de acil ihtiyaç olan Erkenez mahallesine annesi Makbule Kurtul adına Sağlık evi yaptırıyor.

Müjdeyi İl Sağlık Müdürü Ali Nuri Öksüz ile Hayırsever İşadamı Kurtul’u ziyarete giden TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç sosyal medya hesabından duyurdu. Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Güvenç, “Şehrimizin önemli iş insanlarından Abdulkadir Kurtul'u, Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürümüz Ali Nuri Öksüz’le ziyaret ettik. Bilindiği üzere Kurtul ailesi, birçok noktada sağlık ocağı, okul ve diğer kamu kurumlarını yaptırarak örnek işlere imza atmış, hayırseverliğiyle gönülleri kazanan bir aile. Bugün ziyaretimizde Erkenez Mahallemize ihtiyacı olan 2 Hekimli Aile Sağlığı Merkezi yapımı sözünü veren Kurtul'a teşekkür ediyorum. Annesi Makbule Kurtul hanımefendinin isminin yaşatılacağı ASM, mahallemize ve şehrimize hayırlı uğurlu olsun. Gördüğümüz üzere Aile Sağlığı Merkezlerinde birçok hastanenin de yükünü alarak ilk elden sağlık hizmeti verilmiş oluyor. Bu açıdan birinci basamak sağlık hizmetlerinden olan Aile Sağlık merkezleri çok önemli. Bu güzel hayrın yenilerine vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

MAHALLE MUHTARINDAN TEŞEKKÜR

Erkenez Mahallesi Muhtarı Halil Kepenk de mahalleye kazandırılacak olan Aile Sağlığı Merkezi için Güvenç ve Kurtul’a teşekkür ederek, “Milletvekilimiz ve İçişleri Komisyon Başkanımız Celalettin Güvenç, İl Sağlık Müdürümüz Ali Nuri Öksüz ve şehrimizin değerli iş insanı Abdulkadir Kurtul beye mahallemize yapılacak 2 hekimli Aile Sağlığı Merkezi için mahallem ve şahsım adına teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2022, 13:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner67