banner77

Mehmetçiklerin cansiperane çalışmaları devam ediyor

Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ilimizi etkileyen depremin yaralarını sarmak için kahraman Türk ordusu sahada aktif görev alıyor.

Mehmetçiklerin cansiperane çalışmaları devam ediyor

Mehmetçik, depremden etkilenen afetzede vatandaşlarımıza yardım etmek için sahada ilk günden itibaren canla başla çalışıyor.

Depremden etkilenen ve kalacak yeri olmayan vatandaşların barınma sorununu giderebilmek için deprem bölgelerine gelen çadırları ekip çalışması ile kurmaya başlayan kahraman askerlerimiz, depremzedelerin mağduriyetini giderebilmek için canını dişine takarak gece gündüz çalışıyor.

18 bin 906 TSK personeli, 8 doğal afetler arama kurtarma tabur komutanlığı timi, istihkam savaş taburundan 8 tim bölgede görev yapmakta. Yine TSK tarafından 101 adet hava aracı ile 432 sorti gerçekleştirildi, 41 helikopter göreve hazır hale getirildi, TCG İskenderun, TCG Bayraktar, TCG Sancaktar gemilerinin intikali gerçekleştirilirken, TCG Osmangazi gemisi intikale hazır hale getirildi. Ayrıca bir sahra hastanesi, 34 adet ERAY mutfağının kurulumu da gerçekleştirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner67