Motorinde indirim! Resmen açıklandı, yarından itibaren geçerli olacak!

Çarşamba gününden itibaren motorin fiyatlarında indirime gidiliyor. Konuyla ilgili CNN Türk muhabiri Merve Tokaz şu ifadeleri kullandı:

Motorinde indirim! Resmen açıklandı, yarından itibaren geçerli olacak!

"Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası, 29 Haziran çarşamba gününden itibaren motorinde 2 lira 50 kuruşluk indirim olacağını açıkladı. 

Yarından itibaren uygulanmaya başlayacak motorinde indirim. Ancak motorinde indirim uygulanacakken benzin fiyatında herhangi bir değişim yaşanmayacak." 

DOLARDAKİ GERİLEME FİYATI AŞAĞI ÇEKTİ

Geçtiğimiz hafta cuma günü Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) ticari kredilere yönelik aldığı karar sonrası Türk lirası döviz kurları karşısında değer kazanmıştı. Dolar/TL dün 16.07 liraya kadar gerilerken, euro ise 17.01 liraya kadar düşmüştü.

Türk lirasının döviz kurları karşısında değer kazanmasının ardından motorin fiyatında indirim kararı alındı.

İŞTE GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

Bugün İstanbul'da benzinin litre fiyatı 27.26 lira iken, motorin fiyatı 30 liradan satılıyor. LPG ise 11.97 liradan satışa sunuluyor. İzmir'de benzinin litre fiyatı 27.37 liradan satılırken, motorin 30.04 liradan alıcı buluyor. LPG ise 12.09 liradan satılıyor. 

Ankara'da ise benzin 27.35 lira, motorin 30.09 lira, LPG 12.29 liradan satışa sunuluyor.

BRENT PETROL BUGÜN YÜKSELİYOR

Küresel piyasalarda petrol fiyatlarında ise hareketli bir seyir izleniyor. Geçtiğimiz hafta 107 dolar seviyesine kadar gerileyen brent petrol bu hafta itibarıyla yönünü yukarı çevirdi. ICE'de işlem gören brent petrolün varil fiyatı şu dakikalarda 117.28 dolardan işlem görüyor. Brent petrol gün içerisinde en yüksek 117.77 doları gördü.

Geçen hafta 101 dolar seviyesine inen ham petrol de bu hafta itibarıyla yükseliş kaydediyor. Batı Teksas tipi ham petrol şu dakikalarda 111.31 dolar seviyesinde hareket ediyor. Ham petrol gün içerisinde en yüksek 111.70 dolara kadar yükseldi.

Kaynak: Milliyet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner67