Özel tercümandan suç duyurusu! Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları dava konusu oldu!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın özel tercümanı, eski AKP milletvekili ve eski Malezya Büyükelçisi Merve Kavakcı’nın kızı Fatima Gülhan Kavakcı Abushanab, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Özel tercümandan suç duyurusu! Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları dava konusu oldu!

Kavakcı’nın avukatı Sezgin Tunç sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kamu görevi ifade eden müvekkilini hedef aldığı gerekçesiyle Kılıçdaroğlu hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikâyette bulunduğunu duyurdu. Kılıçdaroğlu’nun “Kavakcı’nın kişilik haklarına saldırı oluşturan” beyanlarda bulunduğu savunulan dilekçede, “Şüphelinin, müvekkile karşı eylemleri nedeniyle ‘tehdit’, ‘nefret’ ve ‘ayrımcılık’, ‘görevi yaptırmamak için direnme’, ‘kamu görevlisine hakaret’ ve res’en tespit edilecek suçlardan cezalandırılması için gerekli soruşturmanın yapılarak hakkında kamu davası açılmasını talep ederiz” ifadesi yer aldı.

‘HANIM KIZIMIZ’

Kılıçdaroğlu, geçen hafta Erdoğan’ın ABD Başkanı Joe Biden’la görüşürken özel tercüman kullanmasını eleştirmişti. Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullanmıştı: “Erdoğan ne zaman diplomatik görüşmelerde çevirmen olarak yanına o hanım kızımızı aldıysa, ya milyonlarca kaçak sığınmacı ülkemize girdi ya da bedeli milletimize çok yüksek olan sözleşmelere imza attırdılar. Çevirmen hanım kızımızdan, yüzbinlerce Afgan sığınmacının ülkemize gelmesine yol açan o toplantıda Biden ile neler konuşulduğunu seçimlerden sonra devletimize açıklamasını talep edeceğiz. Verilen her yetki, sorumluluğu ile birlikte gelir. Kendisi de bunu bilecek yaştadır.”

Kaynak: Milliyet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner67