Süreç resmen başladı! Binlerce kişi günlerdir bekliyordu!

Umreden ve Avrupa'dan gelen vatandaşlardan karantina süreci sona erenlerin tahliyeleri başladı. İstanbul'a Avrupa'dan gelen ve 3 yurda yerleştirilen vatandaşlar yurttan ayrılırken; Kayseri, Isparta ve Eskişehir'deki yüzlerce umreci de tahliye edildi.

Süreç resmen başladı! Binlerce kişi günlerdir bekliyordu!

İstanbul'da Avrupa'dan gelen Türk vatandaşlarının yerleştirildiği karantina yurtlarında tahliye başladı. Avrupa'dan gelen Türk vatandaşları İstanbul'da 3 yurda yerleştirilmişti. 14 günlük karantina süresi doldu. Güngören'deki Fatih Sultan Mehmet Öğrenci Yurdu'ndan sağlık problemi olmayanlar tahliye edilmeye başladı.

Karantinada bulunanlarından bazılarının yakınları da yurdun önüne geldi. Tahliye edilen yakınlarını özel otomobilleriyle alanlar yurttan ayrıldı. Yurttan ayrılacak bazı vatandaşlar için ise otobüsler içeriye alındı. Karantina süreci dolanlar otobüslerle de evlerine gönderilecek.

UMRECİLERİN TAHLİYE SÜREÇLERİ DE BAŞLADI

KAYSERİ
Kayseri'de, umre dönüşü koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alınan 252 kişiden 192'sinin tahliyesine başlandı.

Türkiye'ye dönmelerinin ardından 16 Mart'ta kentteki Hunat Hatun Kız Öğrenci Yurdu'na yerleştirilen umreciler, karantinada 16 gün geçirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66