banner77

Suriye'de ABD'lilerin vurulduğu iddiasına Bakan Akar'dan sert yanıt: Söz konusu bile olamaz!

Türkiye'nin Suriye'deki terör hedeflerine yönelik hava harekatı sırasında ABD gözlem noktasının vurulduğuna ilişkin iddiaya yanıt veren Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, koalisyon güçlerine veya sivillere zarar verilmesinin söz konusu bile olmadığını belirterek "Bizim tek hedefimiz var, o da teröristler. Terörist neredeyse hedefimiz orası. Sivillere, çevreye zarar vermemek bizim en önemli ilkemiz" dedi.

Suriye'de ABD'lilerin vurulduğu iddiasına Bakan Akar'dan sert yanıt: Söz konusu bile olamaz!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"KOALİSYONLAR GÜÇLERİNE ZARAR SÖZ KONUSU BİLE OLAMAZ"

Bakan Akar, Suriye ve Irak'ta terör hedeflerine karşı devam eden Pençe Kılıç operasyonunda TSK'nın "ABD gözlem noktasını vurduğu" iddiasının sorulması üzerine, "Bizim koalisyon güçlerine veya sivillere zarar vermemiz söz konusu bile olamaz. Bizim tek hedefimiz var o da teröristler. Terörist neredeyse hedefimiz orası sivillere, çevreye zarar vermemek bizim en önemli ilkemiz" dedi.

''GÜVENLİĞİ SAĞLAMAK İÇİN NE GEREKİYORSA YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ''

Öte yandan Pençe-Kılıç Harekatı'ndaki son duruma ilişkin soru üzerine Akar, "Terörü sona erdirmek, ülkemizin ve milletimizin, sınırlarımızın güvenliğini sağlamak için ne gerekiyorsa yaptık, yapmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

"326 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ"

Son dönemin en büyük, kapsamlı ve etkili hava harekatı ile başlayan Pençe-Kılıç Harekatı'nın başarıyla devam ettiğini ifade eden Akar, "Harekat, hava ve kara ateş destek vasıtalarıyla yapılan cezalandırma atışları ile devam ediyor. Harekatta şu ana kadar 326 terörist etkisiz hale getirildi" açıklamalarında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner67