Kahramanmaraş Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Narlı ailesiyle birlikte Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesine bağlı Çakallı Hasanağa köyüne 12 derslikli bir okul yaptırma kararı aldı. Depremde yıkılan okul bölgesini Tarım ve Orman Köyişleri Komisyon Başkanı Vahit Kirişçi ile gezen Başkan Narlı okul yapımına karar verip 84 günde okulun tamamlanmasını sağladı.

Okulun bir an önce yeni döneme yetişmesi için Kahramanmaraş Mimarlar Odası Başkanı Yunus Emre Kaçamaz ve ekibinden ricacı olan Ticaret Borsa Başkanı Mustafa Narlı’nın tüm imkanlarını kullanması, Mimarlar Odası Başkanı Kaçamaz’ın tüm ekibini seferber etmesi okulun 84 günde tamamlanarak eğitime açılmasına neden oldu.

379060545_297081706277175_9026215128596125542_n

KARDEŞİM EĞİTİME ÇOK ÖNEM VERİRDİ

Okulu Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim eden Hayırsever İşadamı Mustafa Narlı, doğup büyüdüğü mahalleye yaptırdıkları okula 3 yıl önce hayatını kaybeden kardeşinin ismini verdiklerini söyledi. Merhum Kardeşi Hacı Mehmet Narlı’nın eğitime büyük önem verdiğini hatırlatan Narlı, “Bu oturduğunuz yerde benim okuduğum okul vardı. 1972’de buradan taşındık şehre. O okul yıkılınca bir de gelip burada bu çocukların sıkışıp, 50’şer, 60’ar kişilik sınıflara girdiğini görünce dayanamadım. Narlı ailesi olarak bunu kendi köyümüze, kendi mahallemize yaptırmak bizim borcumuzdu. Bu borcumuzu da inşallah böylelikle ödemiş oluyoruz. Çünkü biz de dedem de, büyük dedem de hepsi burada büyüdü” dedi.

FABRİKA AÇILIŞINDAN DAHA HEYECANLIYIZ

Okul açılışı yapmanın fabrika açılışı yapmaktan daha çok heyecanlandırdığını kaydeden Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Buluntu da, “Ülkemizin geleceği olan gençlerin burada yetişecek olması bizleri bir fabrika açılışını yapmaktan daha çok heyecanlandırdı. 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenmeyen hiçbir ferdimiz, tesisimiz, esnafımız yoktur. Herkes ciddi yaralar aldı. Depremden en çok etkilenenlerden birisi de Narlı ailesiydi. Daha fabrikalarının tadilatını yapmadan bu okulun yapımı için çalışmalara başladılar. 84 gün gibi kısa bir sürede şehrimize böyle bir okul kazandırdıkları için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

378805829_856604875824536_850940035665533361_n

NARLI AİLESİNİ KUTLUYORUM

KMTSO Meclis Başkanı Hanefi Öksüz’de Narlı ailesinin kendileri için baba ata dostu bir aile olduğunu hatırlatarak, “Dostluğumuz babalarımıza, dedelerimize dayanır. Çok hayırsever insanlar, memleketine bağlı insanlar. Memleketimize faydalı olmuş bir ailedir. Bugün burada bir eserin açılışını gerçekleştiriyoruz. Rahmetli Hacı Mehmet Narlı genç yaşta kaybettiğimiz bu ülkenin değerli bir evladıydı. Böyle bir eserin açılışında ben çok duygulandım.  İşadamı olmak böyledir, paylaşacaksın. Önce çalışanınla, işçinle paylaşacaksın, ülkenle milletinle paylaşacaksın ve bu işler paylaşmayla olur. Bu güzel paylaşım için Narlı Ailesine ve Mustafa Narlı kardeşime teşekkür ediyorum.” Dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Kahramanmaraş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı ve iş insanı Mustafa Narlı’nın Türkoğlu’nda yaptırdığı Hacı Mehmet Narlı İlk ve Ortaokulu’nun açılışına katıldı. Önceki dönem Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, Vali Mükerrem Ünlüer, milletvekilleri, AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel, protokol üyeleri, iş insanları, STK temsilcileri ve vatandaşların da katılımıyla gerçekleştirilen programda, dualar eşliğinde kurdele kesilerek Hacı Mehmet Narlı İlk ve Ortaokulu’nun açılışı gerçekleştirildi.

378804345_856604892491201_5822481298010850424_n

'HAYIRSEVERLERİMİZLE 8 PROTOKOL İMZALADIK'

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman da okulun 84 gün gibi kısa bir sürede tamamlanmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek 120’ye yakın okulun yıkıldığını ya da ağır hasarlı durumda olduğunu hatırlattı. Kahraman bu anlamda 8 hayırseverle okul protokolü imzaladıklarını belirterek yapılan protokollerin sayısını artırma hedefinde olduklarını dile getirdi.

VALİ ÜNLÜER EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

 

Kahramanmaraş'ta o firma ile güçlü işbirliği: Başkan Güngör ve Vali Ünlüer ziyaret etti Kahramanmaraş'ta o firma ile güçlü işbirliği: Başkan Güngör ve Vali Ünlüer ziyaret etti

Açılış programında konuşan Vali Mükerrem Ünlüer, “6 Şubat depremleri sonrasında bugün açılışını yaptığımız okulun inşası için Narlı Ailesi ve Valiliğimiz arasında protokol imzalandı. 84 gün gibi kısa bir sürede yapımını tamamlayarak çocuklarımızın eğitimi için hizmete sundular. Mustafa Narlı ve değerli ailesine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN

Türkoğlu’na kazandırılan yeni okulun hayırlı olmasını dileyen TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, “Bizleri çok mutlu eden bir etkinlik vesilesiyle bir aradayız. Böyle bir tesisi 84 gün gibi kısa bir sürede tamamlayıp eğitim öğretime kazandıran Narlı Ailesi’ne teşekkür ediyoruz. Yeni eğitim öğretim yılımızın da öğrencilerimiz, eğitimcilerimiz ve ailelerimiz için hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. Başkan Hayrettin Güngör ve beraberindeki heyet, protokol konuşmalarının ardından açılışı gerçekleştirilen okulda incelemelerde bulundu.