Derbide Fenerbahçe'ye cezalar ne olacak? İşte madde madde o kurallar Derbide Fenerbahçe'ye cezalar ne olacak? İşte madde madde o kurallar

Trendyol Süper Lig'de dün akşam oynanan Çaykur Rizespor - MKE Ankaragücü maçında yaşanan olaylar, Türk spor tarihine kara bir leke olarak geçti.

Maçın hakemi Halil Umut Meler, karşılaşmanın 1-1 berabere sona ermesinin ardından MKE Ankaragücü Başkanı Faruk Koca'nın yumruklu saldırısına maruz kaldı.

HASTANEDE İLK AÇIKLAMA: "BU İŞ BENİM İÇİN BİTTİ"

Saldırının ardından hastaneye kaldırılan Halil Umut Meler'in, morali oldukça bozuk bir şekilde yaptığı ilk açıklama, Türk futbolunu derinden sarsan bu olayın vahametini ortaya koydu.

İddialara göre, Meler, hastanedeki arkadaşlarına dönerek, "Bu iş benim için bitti. Artık devam edemem, benden bu kadar" diyerek hakemlik kariyerini noktalama kararı aldığını belirtti.

TÜRK SPOR TARİHİNDE BÜYÜK BİR UTANÇ OLARAK KAYITLARA GEÇTİ

MKE Ankaragücü Başkanı Faruk Koca'nın saldırısıyla sarsılan Türk futbolu, bu tür şiddet olaylarının spor camiasında yarattığı olumsuz etkileri bir kez daha gündeme getirdi.

Umut Meler'in yaşadığı bu trajik olay, Türk spor tarihinde unutulmayacak bir utanç olarak kayıtlara geçerken, yetkililer olayla ilgili gerekli adımları atma sözü verdi.