Sonunda serin havalar geride kaldı ve tüm yurt sıcak havanın etkisine girdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) de artan sıcaklıklar konusunda uyarıda bulundu.

HAZİRAN AYINDA SICAKLIKLAR ARTIYOR

MGM'nin açıklamasına göre, Haziran ayının ilk haftasında hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 6-10 derece üzerinde seyredecek. Geçtiğimiz hafta boyunca etkili olan yağışlı ve serin havanın yerini sıcak ve yağışsız bir hava bırakacak.

Hafta sonu mevsim normallerinde seyredecek hava sıcaklıklarının, hafta başından itibaren artarak hafta ortasına kadar 6 ila 10 derece mevsim normallerinin üzerine çıkması bekleniyor.

Havalar çıldırdı, bayıltan sıcaklar geliyor: Termometreler patlayacak! Havalar çıldırdı, bayıltan sıcaklar geliyor: Termometreler patlayacak!

MUĞLA'DA SICAKLIKLAR 38 DERECEYİ BULUCAK

MGM'nin açıklamasında Muğla'ya özel bir uyarı da yer aldı. Muğla'da önümüzdeki günlerde en yüksek sıcaklıkların 34-38 derece arasında olması tahmin ediliyor. Yüksek hava sıcaklıkları nedeniyle, kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılar ve çocuklar başta olmak üzere vatandaşların günün en sıcak saatleri olan 11:00 ile 16:00 arasında açık alanda bulunmamaları konusunda dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

Editör: İsa Aslantaş