Hyundai marka aracında arıza oluşanlar, aracı bozulanlar soluğu Hyundai’nin Kahramanmaraş’taki yetkili servisinde alıyor.

Çeyrek asrını Hyundai marka araçların tamiratına veren Podyum Otomotivin baş ustası Selim Kuzpınarı, girdiği yarışmada Türkiye’nin en iyi ustası seçildi.

Kahramanmaraş'ta 20 yaşındaki kız 27 yaşındaki sevgilisini öldürdü Kahramanmaraş'ta 20 yaşındaki kız 27 yaşındaki sevgilisini öldürdü

Türkiye şampiyonu olarak gittiği Kore’deki ülkeler arası ustalık yarışmasına da katılan Kuzpınar’ının hedefinde şimdi de dünya şampiyonluğu var.

İŞİMİ SEVEREK YAPIYORUM

1997 yılında Hyundai tamirhanesinde işe başlayan Selim Kuzpınarı 26 yıllık tamircilik mesleğini tek marka üzerinde yaptı.

Oto kurtarıcı üzerinde gelen araçları yürür vaziyette tekrar sahiplerine teslim eden Kuzpınar’ı, “Tüm meslek hayatımda Hyundai araçları üzerine çalışma yaptım. Devamlı eğitimlerine katılıyorum, araştırmalar yapıyoruz, en küçük arızanın bile neden kaynaklandığı konusunda çok hassas davranıyorum. Bir insan işini severek yapıyorsa, bence başarı da kaçınılmaz oluyor.

80 ÜLKE ARASINDA ÜSTÜN BAŞARI BELGESİ ALDI

Yaklaşık 3 ay önce ülkemizdeki tüm Hyundai servislerin katıldığı bir yarışma oldu. Bu yarışma sonucunda Türkiye şampiyonu oldum. Türkiye şampiyonu olarak ise Hyundai’nin merkezi Güney Kore’de 80 ülke şampiyonlarının bulunduğu yarışmaya katıldım. İlk katılmam nedeniyle tabiki heyecanımı üzerimden atamadım.  Şimdilik dünya şampiyonu olamadım ama üstün başarı belgesi aldım. Hyundaki üzerine çalışmam ve araştırmalarım devam ediyor, hedefimde inşallah dünya şampiyonluğu var” dedi.

Editör: İsa Aslantaş