Şaban Ataş Olayı: Canlı Yayında Bomba İtiraflar! Oğlu baba katili mi oldu? Şaban Ataş Olayı: Canlı Yayında Bomba İtiraflar! Oğlu baba katili mi oldu?

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, ülke genelinde arama kaydı bulunan şahıslara yönelik gerçekleştirilen 'Çember-6' operasyonlarında önemli bir başarı elde edildiğini duyurdu.

Bakan Yerlikaya, operasyonların 81 ilde etkili bir şekilde sürdüğünü belirterek, "Çember-6 Operasyonları kapsamında arama kaydı bulunan 2136 firari şahıs başarılı bir şekilde yakalanmıştır" dedi.

FİRARİLERİN YAKALANMA SÜREÇLERİ

Yakalanan şahısların dağılımı hakkında bilgi veren Bakan Yerlikaya, "Yakalanan şahısların 6'sının 10 yıldan daha uzun süredir arandığı, 11'inin 5 ile 10 yıl arasında arandığı, 2119'unun ise 0 ile 5 yıl arasında arandığı tespit edilmiştir" açıklamasını yaptı.

EMNİYET VE JANDARMA BİRLİKTE BAŞARILI OPERASYONLAR GERÇEKLEŞTİRDİ

Çember operasyonlarının başarısında emniyet ve jandarmanın koordineli çalışmasının önemli bir rol oynadığını belirten Bakan Yerlikaya, operasyonları yöneten valiler, kaymakamlar, il jandarma komutanları, il emniyet müdürleri, sahil güvenlik birimleri ve operasyonlara katılan polis ve jandarma personelini tebrik etti.

Bakan Yerlikaya, "Allah ayağınıza taş değdirmesin" temennisinde bulundu.