İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 31 Mart 2024'te gerçekleştirilecek yerel seçimler öncesi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olacağı yönündeki iddiaları kesin bir dille reddetti.

Bakan Yerlikaya, bugün yaptığı açıklamada, kendi ismi etrafında dönen İBB Başkanlığı spekülasyonlarına son verdi.

YEREL SEÇİMLERİN MERAK EDİLEN İSMİ

Yerel seçimlere doğru yaklaştıkça, İstanbul'da hangi adayların yarışa katılacağı merak konusu haline geldi.

AK Parti ve CHP başta olmak üzere ittifakların ve partilerin İstanbul için belirleyeceği adaylar sürekli olarak konuşulan konuların başında geliyor.

ALİ YERLİKAYA: İBB BAŞKANLIĞI İDDİALARINA NET YANIT

AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için kulislerde adı geçen isimlerden biri de İstanbul Valiliği görevini yürüten ve 2019'da gerçekleşen olaylı seçimde İBB Başkanlığı'na vekalet eden İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya.

Bakan Yerlikaya bugün yaptığı açıklamada, İBB Başkanlığı'na aday olacağı iddialarını net bir şekilde yalanladı.

Bakan Yerlikaya, "Öyle bir şey yok. İstanbul için atılacak adımlar partimizin yetkili organları tarafından belirlenecek. Benim gündemimde böyle bir adaylık söz konusu değil" diyerek, İBB Başkanlığı iddialarına son noktayı koydu.

Erbakan'dan seçim açıklaması: Geri çekilme yok, AK Parti'nin yedek lastiği olmayız! Erbakan'dan seçim açıklaması: Geri çekilme yok, AK Parti'nin yedek lastiği olmayız!

Seçim öncesi merakla beklenen İstanbul'da, adaylık spekülasyonları devam ederken, AK Parti'nin ve diğer partilerin İBB Başkanlığı için belirleyeceği isimler kamuoyu tarafından büyük bir ilgiyle takip ediliyor.