İlk Kez Uçağa Binen Yolcunun Şişme Tahliye Kaydırağını Açması
Olayın Detayları
Çin'de Air China hava yolu şirketine ait bir uçakta, 4 Temmuz'da ilginç bir olay yaşandı. Quzhou'dan Chengdu'ya gidecek olan CA2754 sefer sayılı Airbus A320 tipi uçakta, ilk kez uçağa binen bir yolcu, henüz pistte kalkışı bekleyen uçakta tuvaleti ararken yanlışlıkla acil çıkış kapısındaki şişme tahliye kaydırağını açtı.

Yolcuların Tahliyesi
Olayın Quzhou Havalimanı'nda gerçekleşmesinin ardından, uçaktaki tüm yolcular tahliye edildi. Uçuşun iptal edilmesi üzerine yolcular, hava yolu şirketi tarafından otellere yerleştirildi. Etkilenen yolculara ayrıca 400 yuan tazminat ödendiği belirtildi.

Yolcunun Gözaltına Alınması
Kimliği açıklanmayan kadın yolcu, olay sonrasında polis tarafından gözaltına alındı. Yolcunun izinsiz olarak şişme kaydırağı açması nedeniyle 200 bin yuan'a (yaklaşık 27 bin 488 euro) kadar para cezasına çarptırılabileceği öğrenildi.

Antalya'da Tatilciden Klima Tepkisi: Otel Restoranında Yatak Protestosu Antalya'da Tatilciden Klima Tepkisi: Otel Restoranında Yatak Protestosu

Benzer Olaylar
Bu tür olaylar daha önce de yaşanmıştı. Nisan ayında New York'ta, Delta Havayolları'na ait bir uçakta, kalkıştan kısa bir süre sonra tahliye kaydırağı açılmış ve uçak havalimanına dönmek zorunda kalmıştı. Haziran 2017'de ise Çin'in başkenti Pekin'deki havalimanında bir yolcu, yanlışlıkla tahliye kaydırağını açmış ve polis tarafından 12 gün boyunca gözaltında tutulmuştu.

Editör: Haber Editörü