Ip Gateway cihazları Fxo Fxs Fct Pri ne işe yarar konusunda ofisinizde kesintisiz bir telefon ağının kullanımını sağlar. Sistemi kullanmak için geleneksel olan telefon sistemi VoIP ağına entegre edilir.

Sistem bu şekilde entegre edildiğinde iletişime dair maliyetleriniz oldukça yüksek oranda düşmüş olur. Fxs veya Fxo kullandığınızda analog hattın bağlantısını sağlayan bir port kullanmış olursunuz.

İnternet üzerinden telefon iletişimi sağlayan sistemler bağlantı sağlandıktan sonra ücretsiz olarak çalışır. İş yerleri için oldukça avantaj sağlayan sistemler bağlantının yapılması için şarttır. Bir analog telefon hattını kendi telefon sisteminize bağlamanız için her hat için Fxo portu kullanmanız gerekir.

Gateway Cihazları

Ip telefon sistemini eğer analog telefonlar ile kullanmak istiyorsanız Fxo geçidini yani portunu kullanmanız gerekir. Tek bir hat bağlanacaksa tek bir port yeterlidir. Ip Gateway cihazları Fxo Fxs Fct Pri ne işe yarar konusu sistemi kullanmak isteyen kişiler tarafından önemlidir.

Ecem Toplar kaç yaşında aslen nereli hangi kanalda spiker? Ecem Toplar kaç yaşında aslen nereli hangi kanalda spiker?

Fxo portu bağlantısı yapıldığı zaman analog telefon VoIP hattına çevrilmiş olur. Bu şekilde internet olan her yerde hatta erişim sağlanabilir ve çoklu kullanıcı özelliği ile büyük ofislerde de oldukça avantajlı olur.

Sistemde Fxo portu Fxs portuna bağlanarak bir geçiş sağlanır ve sistem VoIP hattı olarak işlev görür. Telefonu kullanırken arama yapmak için kaldırdığınızda Fxs portu bunu algılar ve sisteme uyarı gönderir.

Gateway Cihazları Ayarlama

IP telefon sistemini analog telefonlar ile kullanmak istiyorsanız port sistemi ile bağlantı kurmanız gerekir. Ip Gateway cihazları Fxo Fxs Fct Pri ne işe yarar konusu burada devreye girer.

Sistem için kullanabileceğiniz port isimleri bunlardır. Telefona arama geldiğinde ilk olarak Fxs portu bunu algılar ve Fxo portalına zil gönderir. Bu şekilde telefon çalmaya başlar ve açtığınızda görüşme kesintisiz olarak devam eder.

Konuşmayı kapatmak için de Fxs portunu kullanarak Fxo cihazlarından hangisini kullanıyorsanız o kapanmış olur. İnternet üzerinden arama yapmanıza fırsat sunan Ip telefonlar ile telefon sistemini kullanmak oldukça kolay ve düşük ücretlidir.

Editör: TE Bilisim