31 Mart yerel seçimlerinde sona eren CHP-DEVA ortaklığı, Kahramanmaraş'ta adeta kavgaya dönüştü. CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, DEVA Partisi Kahramanmaraş Milletvekili İrfan Karakutlu'ya sert sözlerle yüklendi.

ÖZTUNÇ: "SENİ MİLLETVEKİLİ YAPAN BİZİZ! SIRTIMIZDAN VEKİL OLDUN!"

Öztunç, "Seni milletvekili yapan biziz! Sırtımızdan vekil oldun. Kaç oyun vardı senin birader? Çocuk gibi elinden ben tutup gezdirdim seni. Kusura bakmasın herkes haddini bilecek. İyi insanız ama boynumuzu da kestirmeyiz yani" dedi.

KARAKUTLU: "SEN YOKKEN BEN VARDIM!"

Karakutlu ise Öztunç'un sözlerine "Sen yokken ben vardım. Şu anda oyuncağı elinden alınmış bir çocuk edası ile bana sataşıyor, biz her zaman buradayız zaten Maraş'taydık" ifadeleriyle yanıt verdi.

KARAKUTLU: "TEKLİF ONLARDAN GELDİ!"

2023 yılında yapılan ittifakı hatırlatan Karakutlu, "6 Nisan 2023 günü CHP İl Başkanı Esat Şengül aradı ve ikinci sırada olmamı istediklerini, Ali Öztunç'un da benimle konuşacağını söyledi. Ali Öztunç ile ilk temasımız o gün oldu. Seçimlerde herkesin görevi farklıydı, biz AK Parti'den gelebilecek oylara çalıştık. El ele tutuştuk mu, tabi ki ittifak demek el ele tutuşmak demektir. Ama teklif hem manevi hem de hukuki olarak onlardan geldi. Ali Bey'in en önemli özelliğidir, üzerinden yükü atmak için 'ben yapmadım genel merkez yaptı' diyor" şeklinde konuştu.

KARAKUTLU: "ŞIMARIK VE GEVEZE!"

Öztunç'u "şımarık, çocukça ve geveze" olarak nitelendiren Karakutlu, "5 sene milletvekilliği yaptı, Mahir deseydi ağzına alamaz. Ben bu şehirde doğdum sen yurtdışındayken, ben bu şehirde ilkokulu liseyi bitirdim sen 2015'te geldin buraya. Ben onlardan önce yapıyordum zaten. Sen yokken ben vardım. Şu anda oyuncağı elinden alınmış bir çocuk edası ile bana sataşıyor, biz her zaman buradayız zaten Maraş'taydık. Hiçbir zaman onun bu tür davranışlarına pabuç bırakmayız" dedi.

Kahramanmaraş'ta eli bıçaklı ''hasta'' doktora saldırdı Kahramanmaraş'ta eli bıçaklı ''hasta'' doktora saldırdı

Kahramanmaraş'ta siyasi kulisler CHP ve DEVA arasındaki bu gerginlikle çalkalanıyor. İki partinin bu gerginliği nasıl yöneteceği merak konusu.