Altın yatırımcıları, son fiyat değişiklikleri hakkında bilgi sahibi olabilmek için merak içindeler. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, Kasım ayında yatırım araçlarını değerlendirdi ve dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Uzman Memiş, "Kasım ayı, kazanç ayı olmaktan ziyade, risklerin yüksek olduğu bir ay. Bu dönemde dikkatli olmalısınız ve manipülasyonlara karşı tetikte olmalısınız, dedi.

ALTIN VE DOLAR FİYATLARINA DAİR GÜNCEL BİLGİLER

Bugün itibariyle çeyrek ve gram altın fiyatları ne durumda? İşte 30 Ekim 2023 Pazartesi günü güncel altın fiyatları:

Kuzey Kıbrıs 2024 asgari ücret ne kadar? Kuzey Kıbrıs 2024 asgari ücret ne kadar?
  • Çeyrek altın, 1.987,00 TL'den alınıp, 3.051,00 TL'den satılıyor.
  • Gram altın, 1.814,48 TL'den alınıp, 1.814,70 TL'den satılıyor.

Uzman İslam Memiş, dolar ve altın fiyatları hakkında da açıklamalarda bulundu. Doların alış fiyatı 28,2241 TL iken satış fiyatı 28,2570 TL olarak işlem görüyor.

PİYASALARDA MANİPÜLASYON UYARISI

Uzman Memiş, sosyal medya hesabından yaptığı bir açıklamada, 2023 için piyasanın kontrolünün teknik ve mantıkla değil, manipülasyonda olduğunu vurguladı. Varlıklarınıza sahip çıkmanız gerektiğini belirten uzman, "Kasım ayı, kazanç ayı olmaktan ziyade, risklerin yüksek olduğu bir ay. Sessizce beklemek, en iyi strateji olabilir. Hayaller ile gerçekler arasındaki farkı göz önünde bulundurmalısınız," ifadelerini kullandı.

islam-memis-altin-fiyatlari-1

ALTIN ALIMI İÇİN BEKLEMEK DAHA UYGUN OLABİLİR

Ekim ayı için altının ucuz olmadığını söyleyen İslam Memiş, altın alanların güzel işler yapabileceğini ancak aceleci davranmanın zarara neden olabileceğini belirtti. Gram altın, serbest piyasalarda 1835-1840 TL arasında işlem görüyor. Memiş, altın fiyatlarının beklenmeye değer olduğunu belirterek, "Altın almak için biraz beklemekte fayda var. Doların istikrar kazanması beklenmedikçe gram altın fiyatlarında bir miktar geri çekilme yaşanabilir," dedi.