BirGün'ün aktardığı habere göre; Isparta'da bulunan bir Aile Bakanlığı'na bağlı bakım merkezinde, kalan kişilere yönelik şiddet iddiaları gündeme geldi. BirGün gazetesinin haberine göre, müdürün akrabalarının kurumda çalıştığına dair kaygı verici bilgiler de paylaşıldı.

MAĞDUR ORHAN KAYA İDDİALARI ANLATTI

İbrahim Etem Erbil Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde kalan 47 yaşındaki engelli Orhan Kaya, kötü muameleye maruz kaldığını iddia etti. Kendisinin bir yıldır kurumda kalmak zorunda olduğunu ifade eden Kaya, odasında bir başka kalanın dövüldüğünü ve bu olayın sonrasında polisin müdahale ettiğini aktardı. Ancak güvenlik kamerası kayıtlarının silindiği ve olayın üstünün kapatıldığı iddialarıyla karşılaştı. Ayrıca, sözlü şiddete de maruz kaldıklarını dile getirdi.

MÜDÜRÜN AKRABALARI KURUMDA ÇALIŞIYOR

Orhan Kaya, müdürünün akrabalarını kurumda işe aldığını da öne sürdü. Bu suçlamalara karşı çıkan kurum müdürü Selim Sönmez, KPSS ile göreve başladığını ve akrabalarının da çalışmasında bir sakınca olmadığını savundu.

Yer altının sırları: Sarıoğlan fay hattının varlığı teyit edildi Yer altının sırları: Sarıoğlan fay hattının varlığı teyit edildi

Şiddet iddialarıyla ilgili detaylı bir soruşturma başlatılırken, kamuoyu olayın açıklığa kavuşmasını beklemekte.

Editör: İsa Aslantaş