İstanbul'un Beykoz ilçesinde, geçtiğimiz Cumartesi akşamı, Kavacık'ta bulunan bir huzurevinde kaydedilen görüntüler, büyük bir infiale yol açtı. İddialara göre, hasta bakıcı Mehmet Şakir Ö., huzurevinde kalan bazı yaşlılara karşı şiddet uyguladı.

GÖRÜNTÜLER SOSYAL MEDYADA YAYILDI

Olaya ilişkin görüntüler, çevrede bulunan vatandaşlar tarafından kaydedilerek sosyal medyada paylaşıldı. Bu paylaşımların ardından Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği harekete geçti.

POLİS EKİPLERİNİN MÜDAHALESİ

Emniyet güçleri, huzurevine giderek mağdur olan kişilerin ve huzurevi yöneticilerinin ifadesini aldı. Hasta bakıcı Mehmet Şakir Ö., polis ekiplerince Kavacık'ta gözaltına alındı.

TUTUKLAMA VE HUKUKİ SÜREÇ

Hakimin dosyası kabarık çıktı: Yasak aşk, uyuşturucu partisi, rüşvet.. Hakimin dosyası kabarık çıktı: Yasak aşk, uyuşturucu partisi, rüşvet..

Gözaltına alınan şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüpheli, mala zarar verme ve taksirle yaralanmaya sebep olma suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YAŞANAN OLAY KAMERADA

Huzurevindeki bir olay, bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı. Görüntülerde, hasta bakıcının bir hastayı yatağa yatırıp bağırdığı ve şiddet uyguladığı görülüyor.

BAKANLIK AÇIKLADI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İstanbul'daki özel bir huzurevinde yaşlılara yönelik şiddet iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Bakanlık, olayla ilgili olarak idari ve adli işlemlerin başlatıldığını duyurdu.

İŞ AKDİ FESHEDİLDİ

Yaşanan olayla ilgili soruşturma sonucunda, şüpheli personelin iş akdi feshedildi. Huzurevi sakinlerinin ifadelerinin alınmasının ardından sağlık muayeneleri yapıldı. Bakanlık, kuruluş hakkında idari inceleme başlattı ve emniyet birimlerince tutuklanan personelle ilgili hukuki sürecin takipçisi olacaklarını belirtti.

(Kaynak: İHA)

Editör: İsa Aslantaş