İstanbul'un Ümraniye ilçesi, son cuma günü dehşet verici bir aile katliamına sahne oldu.

Yeşilvadi Konakları'nda yaşanan bu trajedide, Suat Güney adlı şahıs, dini nikahla birlikte yaşadığı Yasemin Ünlü ile kızları Mine Güney ve Zeliha Güney'i silahla vurarak öldürdü. Suat Güney'in mahkemede verdiği ifade ise herkesi şaşırttı.

KAN DONDURAN OLAY

23 Şubat Cuma günü Ümraniye Fatih Sultan Mehmet Mahallesi'nde bulunan Yeşilvadi Konakları'nda gerçekleşen korkunç olayda, iş insanı Suat Güney, önce kızları Zeliha Güney (30) ve Mine Güney'i (31), ardından da dini nikahla yaşadığı Yasemin Ünlü'yü silahla öldürdü.

Cinayet Büro Amirliği tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda, güvenlik kameralarının incelenmesiyle Suat Güney'in kaçışı takip edildi. Şüphelinin otomobilini bıraktıktan sonra başka bir araçla kaçmaya devam ettiği tespit edildi.

KAÇIŞ KARTAL'DA SON BULDU

Polis ekipleri, güvenlik kamerası kayıtlarını kullanarak Suat Güney'in izini sürdü ve şüphelinin Kartal Karlık Mahallesi Soğanlık Caddesi'nde bir kickboks salonuna gittiğini belirledi. Yapılan operasyonla Suat Güney yakalandı. Üzerinde yapılan aramada ise 3 tabanca, 6 şarjör dolusu mermi, bıçak, pasaport ve büyük miktarda döviz ele geçirildi.

Antalya'da ölümlü teleferik kazası: 128 kişi kurtarıldı, adli soruşturma başlatıldı Antalya'da ölümlü teleferik kazası: 128 kişi kurtarıldı, adli soruşturma başlatıldı

TUTUKLANDI

Suat Güney, emniyetteki işlemlerinin ardından 24 Şubat Cumartesi günü Anadolu Adliyesi'ne sevk edildi. Savcılık ifadesinin ardından hakim karşısına çıkan şüpheli, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

"UZAYLI ALÇAKLARIN PEŞİNE NEDEN DÜŞÜLMÜYOR"

Mahkemede şaşırtıcı bir ifade veren Suat Güney, "Ben bu konu ile alakalı daha önce ayrıntılı ifade vermiştim. O ifademi aynen tekrar ederim. Neden burada olduğumu bilmiyorum. Çocuklarımı katledenlerin, uzaylı alçakların peşine neden düşülmüyor?" şeklinde konuştu.