Esenyurt'ta, bir kiracı ile anlaşmazlık yaşayan emlakçı arasında sokak ortasında şiddetli bir kavga meydana geldi. Bu olay, cep telefonu kamerasına anbean yansırken H2 başlıklarıyla detaylandırılmıştır.

OLAYIN GELİŞİMİ

Olay, dün saat 18.00 sıralarında Esenyurt Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde meydana geldi. İddialara göre, sokak üzerinde bulunan bir sitede çalışan emlakçı, ev sahiplerinden birini arayarak kiracılarını evden çıkarmalarını ve yüksek bir ücret karşılığında başka kişilere kiralamalarını istedi. Bu talep, kiracı tarafından sinirlilikle karşılandı.

istanbulda-kiraci-ile-emlakci-arasinda-satirli-zam-kavgasi1

TARTIŞMA VE ŞİDDET

Kiracı, emlakçının ofisine gittiğinde, iki taraf arasında hızla bir tartışma başladı. Tartışma, bir süre sonra büyüyerek şiddete dönüştü. Kiracı, eline geçirdiği bir satır ile emlakçıya saldırmaya başladı. Çevrede bulunan diğer site sakinleri, kavgayı ayırmak için müdahale etmeye çalıştı.

Ankara'da asansör faciası: 13 yaşındaki Beren Su hayatını kaybetti Ankara'da asansör faciası: 13 yaşındaki Beren Su hayatını kaybetti

O ANLAR CEP TELEFONU KAMERASINDA

Şiddet dolu anlar, çevrede bulunan bir vatandaşın cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Görüntülerde, kiracı ile emlakçı arasındaki çatışmanın şiddeti net bir şekilde görülebiliyor.

istanbulda-kiraci-ile-emlakci-arasinda-satirli-zam-kavgasi3

Kavga sonucunda her iki taraf da yaralandı. Olay yerine gelen polis ekipleri, tarafları ayırmaya ve olayı soruşturmaya başladı. Bu olay, mahalle sakinleri arasında büyük bir şok ve endişe yarattı. Emlakçı ile kiracı arasındaki anlaşmazlığın nasıl çözümleneceği ise soru işareti oluşturuyor.

istanbulda-kiraci-ile-emlakci-arasinda-satirli-zam-kavgasi2

Editör: İsa Aslantaş