İstanbul'un Esenyurt ilçesinde bulunan Gülbahçe Mezarlığı'nda geçtiğimiz günlerde yaşanan bir olay, görenleri hayrete düşürdü.

Bir kadının, babasının mezar taşını çekiçle kırma anı, çevredeki vatandaşlar tarafından cep telefonu kameralarıyla kaydedildi. Olayın ardından polis ekipleri harekete geçti.

MEZAR TAŞINI KIRAN KADININ HİKAYESİ

Olayın merkezindeki isim, Y.Ö. adlı kadın. Altı yıl önce kanser hastalığı nedeniyle kaybettiği babasının mezarını ziyarete giden Y.Ö., yanında getirdiği çekiçle mezar taşlarını kırmaya başladı.

İddialara göre, Y.Ö.'nün bu eylemi, kendisinden habersiz şekilde kardeşleri tarafından yaptırılan mezar taşı nedeniyle yaşanan bir öfke patlamasının sonucuydu.

Babası R.Ö. ile annesi ayrı yaşadığı için, mezarın bu şekilde düzenlenmesi Y.Ö.'yü derinden rahatsız etmişti.

Restoranlarda Fiyat Fırtınası! Boykot Dalgası Büyüyor! Restoranlarda Fiyat Fırtınası! Boykot Dalgası Büyüyor!

aw140931-01

OLAYIN GÖRGÜ TANIKLARI VE POLİS MÜDAHALESİ

Esenyurt Gülbahçe Mezarlığı'nda yaşanan bu dikkat çekici olay, çevredeki vatandaşlar tarafından meraklı gözlerle izlendi ve videoya alındı. Y.Ö.'nün mezar taşına zarar verme eylemi, sosyal medyada da geniş yankı buldu.

Olay yerine kısa sürede intikal eden polis ekipleri, Y.Ö.'yü gözaltına aldı. İfadesi alınan kadın, işlemlerin ardından serbest bırakıldı.