Süper Lig'in 17. haftasında gerçekleşen İstanbulspor-Trabzonspor mücadelesi, unutulmaz bir olaya sahne oldu. İstanbulspor Başkanı Ecmel Faik Sarıalioğlu'nun hakem kararlarına tepki göstermesi sonucunda takım, maçın yarıda kalmasıyla şok bir kararla sahadan çekildi.

Galatasaray Oyuncusu Kerem Aktürkoğlu, Trafikte Saldırıya Uğradı! Galatasaray Oyuncusu Kerem Aktürkoğlu, Trafikte Saldırıya Uğradı!

OLAYLARIN GELİŞİMİ

Maçta Trabzonspor'u 2-1 öne geçiren golden önce yaşanan tartışmalı pozisyon, maçın kırılma anı oldu. Trabzonspor ceza sahası önünde Loshaj ile Mendy arasında yaşanan mücadelede Loshaj'ın yerde kalmasına rağmen hakem oyunu devam ettirdi. Bu kararın ardından Trabzonspor ikinci golünü attı ve VAR incelemesi sonucunda gol kararı onaylandı.

BAŞKANIN TEPKİSİ VE TAKIMIN ÇEKİLMESİ

Mücadelenin 73. dakikasında İstanbulspor Başkanı Ecmel Faik Sarıalioğlu, hakemin faul kararı vermemesine tepki göstererek takımını sahadan çekti. Oyuncuların uzun süre oyunu devam ettirme ısrarına rağmen başkanın kararı değişmedi. Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan'ın çabalarına rağmen İstanbulsporlu oyuncular soyunma odasına gitti.

TFF'NİN VERECEĞİ CEZANIN MERAKI

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) İstanbulspor'a uygulayacağı ceza merak konusu oldu. Talimatnameye göre, İstanbulspor hükmen yenik sayılacak, 3 puan silme cezası alacak ve TFF'nin belirleyeceği tazminatı ödemek zorunda kalacak.

TALİMATNAMEYE GÖRE CEZALAR

TFF Futbol Müsabaka Talimatı'na göre, maçı terk eden takıma hükmen mağlubiyet kararı verilecek, mevcut puanlarından galibiyet halinde verilen puan kadar silinecek ve ilgili kulüp, hakem masrafları ile diğer giderler ile karşı takımın zararlarını karşılamak üzere TFF tarafından belirlenen tazminatı ödemekle yükümlü olacak. Ayrıca, bir sezon boyunca ikinci kez müsabakaya gelmeyen veya sahayı terk eden takımlar alt lige düşürülme cezası alacak.

Bu gelişmelerin ardından, Türkiye Futbol Federasyonu'nun alacağı karar merakla bekleniyor.