Karabük'te Yiyecek Kaçan Çocuk Heimlich Manevrası İle Kurtarıldı

Karabük'ün İstasyon Caddesi'nde bulunan bir restoranda yaşanan olayda, bir çocuğun soluk borusuna yiyecek kaçması sonucu yaşanan dramatik anlar, bir çalışanın Heimlich Manevrası ile müdahalesiyle son buldu.

Yargıtay'dan Dönüm Noktası: WhatsApp Mesajları Artık Delil Olarak Geçerli Yargıtay'dan Dönüm Noktası: WhatsApp Mesajları Artık Delil Olarak Geçerli

Olay Anı Güvenlik Kameralarına Yansıdı

Restorana ailesiyle birlikte gelen bir çocuğun soluk borusuna yiyecek kaçmasıyla ortaya çıkan panik anları, restoran çalışanı Ferdi Kanış'ın hızlı ve etkili müdahalesiyle son buldu. Yaşananlar iş yerinin güvenlik kameralarına da yansıdı.

Çalışanın Hızlı Müdahalesi Hayat Kurtardı

İstasyon Caddesi'ndeki restoranda yaşanan olayla ilgili bilgi veren Ferdi Kanış, Pazar günü meydana gelen olayda çocuğunun soluk borusuna yiyecek kaçtığını ve çocuğun annesinin panik içinde yardım istediğini belirtti. Kanış, refleks olarak koşarak çocuğa müdahale ettiğini ve Heimlich Manevrası ile çocuğun yeniden nefes almaya başladığını ifade etti.

İlk Yardım Eğitimi Hayat Kurtardı

Kanış, yaşanan olay sırasında hamile olan çocuğun annesinin de paniklediğini ve dışarı çıkartarak sakinleştirdiklerini dile getirirken, Heimlich Manevrası'nı restoran sahibinin aldırdığı ilk yardım eğitimi sayesinde öğrendiğini söyledi.