Yaklaşan yerel seçimler öncesinde, siyasi arenada dikkat çekici gelişmeler yaşanıyor.

İYİ Parti ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) arasında patlak veren bilboard tartışması, seçim hazırlıklarının önemli bir parçası haline geldi.

İddialara göre, CHP'nin yönetimindeki büyükşehir belediyeleri, İYİ Parti'nin bilboard kullanımına engeller getiriyor.

CHP'de deprem sürüyor: Genel Başkan Yardımcısı istifa etti CHP'de deprem sürüyor: Genel Başkan Yardımcısı istifa etti

AKŞENER'DEN DİKKAT ÇEKİCİ AÇIKLAMALAR

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, TV100'de katıldığı canlı yayında, parti lideri Meral Akşener'in konuyla ilgili açıklamalarını aktardı. Yüksel, Akşener'in bilboardlarla ilgili yaşanan süreci detaylandırdığı sözlerini paylaştı.

Yüksel'in aktardığına göre, Akşener şunları söyledi: "Belediyelerden onay alındıktan sonra Billboardlarımız geçtiğimiz pazar akşamı asılacak, pazartesi sabahı da sokaklarda görünür olacaktı. Ancak, billboardlar baskıya gitti ancak ne hikmetle basımı yapılan billboardların fotoğraflarını çekip birilerine gönderilmiş. Sonra da İstanbul’dan şirkete bir telefon gelmiş, telefonda ‘Bunu asmayacaksınız’ denmiş. Üstelik sadece İstanbul’da değil, Ankara ve İzmir’de de asılmayacakmış."

Bu açıklamalar, yerel seçimler öncesinde parti arasındaki rekabetin yanı sıra, ifade özgürlüğü ve siyasi kampanya yürütme hakkındaki tartışmaları da alevlendirdi. İYİ Parti'nin, iddialar karşısında atacağı adımlar ve CHP'nin bu konudaki tutumu, önümüzdeki günlerde siyasi gündemin ana maddelerinden biri olmaya devam edecek gibi görünüyor.