İstanbul'un Esenyurt ilçesinde, toplu taşıma aracında gerçekleşen bir taciz vakası, diğer yolcuların müdahalesiyle büyük bir tepkiyle karşılandı.

Yabancı uyruklu bir erkeğin, otobüs içerisinde bir kadın yolcuyu taciz ettiği iddiası, toplu taşıma aracının adeta adalet mekanizmasına dönüşmesine neden oldu.

İddialara göre, bu çirkin eylemi gerçekleştiren kişi, diğer yolcuların fiziksel müdahalesiyle karşılaştı.

OLAYIN DETAYLARI

Olay, Esenyurt'ta yaşandı. Tacize uğrayan kadın yolcu İ.E., kendisine sarkıntılık eden K.M.A.M. isimli yabancı uyruklu şahısa tepki gösterdi. Kadının tepkisi üzerine, otobüs şoförü aracı güvenli bir şekilde durdurarak, olaya müdahale etmeye çalıştı.

Bu sırada, diğer yolcular da duruma sessiz kalmayıp, tacizci olduğu iddia edilen şahsa yönelik fiziksel müdahalede bulundu.

Bursa Gemlik'te heyelan! İstinat duvarı 2 apartmanın üzerine çöktü Bursa Gemlik'te heyelan! İstinat duvarı 2 apartmanın üzerine çöktü

Olayın şiddetle kınanması, toplumda genel bir öfke yaratırken, tacize uğrayan kadına destek mesajları yağdı. İddia edilen taciz vakası ve sonrasındaki müdahale, bir yolcunun cep telefonu kamerası tarafından kaydedildi.

Görüntüler, olayın vahametini ve yolcuların tepkisini saniye saniye yansıttı.