Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel, müjdeli haberi Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle personele duyurdu.

Hak-İş Konfederasyonu ile yapılan sözleşmede, Büyükşehir Belediyesi ve KASKİ'de çalışan işçilerin maaşlarında %80'e varan zam yapıldı.

Büyükşehir, Afşin Mezarlığını Bakıma Aldı Büyükşehir, Afşin Mezarlığını Bakıma Aldı

BAŞKAN GÖRGEL NELER SÖYLEDİ?

Başkan Görgel, "Sizlerle beraber bu güzel şehre hizmet etme şansını yakalamış bulunuyoruz. Bizlerin en önemli yol arkadaşımız sizlersiniz, Allah'ın izni ile bu mübarek şehre hizmet edeceğiz. Bu şehri kalkındırırken, sizlerin de daha iyi şartlarda hayat sürmesi için bizler elimizden geleni yapacağız" dedi.

MAAŞLARA ZAM

Büyükşehir Belediye Başkanı Görgel, "Büyükşehir belediyemizde ve KASKİ'de çalışan mesai arkadaşlarımızın en düşük maaşı bekar olarak sendikamızla ek protokol yaparak 28 bin liraya çıkartıyoruz. Yine büyükşehir ve KASKİ'de çalışan kadrolu işçi maaşını da yeni sözleşmemiz ile bekar için söylüyorum 35 bin liraya çıkartıyoruz. Genelde 37-40 bin lira arası maaşa tekabül ediyor ve bu şekilde iyileştirmelerimize başlıyoruz. Her dönem bu iyileşmeleri yaparak yaşan standartlarını yükseltmeye devam edeceğiz" diye konuştu.