Kadim medeniyetinin en önemli yerleşim yerlerinden biri olan, tarihte iki devlete başkentlik yapan Kahramanmaraş’ın yöresel ürünleri TBMM’deki 600 milletvekiline hediye edildi.

TBMM’de yeni yasama yılının başlamasının ardından iller kendi yörelerine ait ürünleri ve coğrafi işaretli ürünlerini Türkiye Büyük Millet Meclisinde milletvekillerine dağıtırken Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’de Kahramanmaraş’ın yöresel ürünlerini meclisteki tüm milletvekillerine dağıttı.

Kahramanmaraş’ın yöresel ürünlerinin içinde bulunduğu koli, Tarım ve Köy İşleri Komisyon Başkanı Vahit Kirişçi aracılığıyla 81 ilin temsilcisi olan tüm milletvekillerine özellikle depremde yapılan yardımda hatırlatılarak teşekkür mottosu ile tek tek dağıtıldı.  

Şehirle özdeşleşmiş Fıstık Ezmesi, Ceviz, Sumak Ekşi, Çörek, Kırmızı Biber, Tarhana’nın yer aldığı ürünleri Milletvekillerine dağıtarak hem vekillere jest hem de ürünler ile şehrin tanıtımını yapan Kirişçi, kolilerin içerisine bıraktığı notla da kardeşlik duygularını pekiştirdi.

Notta; “Bütün varlığımızı ve hatırlarıyla yerle bir olan şehirlerimizi, kardeşlerimizi, yetim ve öksüzlerimizi, bu büyük felaketin yüreklerimizi yakan ağır ve derin acısını nasıl hafifletebilirdik, nasıl baş edebilirdik… Doğusu ve batısıyla güneyi ve kuzeyiyle dört bir yandan gönlü ve bedeniyle tüm milletimiz yanımıza akmasaydı” ifadeleri yer aldı.

Mecliste iki milletvekilinin Kahramanmaraş’tan hediye edilen koliyi kabul etmediği ve diğer milletvekillerinin de hem şehir hem de şehrin yöresel ürünleriyle daha geniş bilgi sahibi olduğu öğrenildi.

Aşk mı, Fenerbahçe mi? Kahramanmaraşlı vatandaş eşinden boşandı Aşk mı, Fenerbahçe mi? Kahramanmaraşlı vatandaş eşinden boşandı

vekillere-mektup