Kahramanmaraş'ta 6 Şubat 2023'te Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki deprem, şehirde büyük bir felakete neden oldu. Ardından, 9 saat 7 dakika sonra Elbistan ilçesinde gerçekleşen 7.6 büyüklüğündeki ikinci deprem, kentteki yıkımı daha da artırdı.

BİNLERCE KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Resmi rakamlara göre, Kahramanmaraş'taki depremlerde hayatını kaybedenlerin sayısı 53 bin 537'ye ulaşırken, yaralananların sayısı 107 bin 213 olarak açıklandı. Kentteki geceye ait yeni görüntüler, dehşet verici tabloyu gün yüzüne çıkardı.

DEHŞETİN GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Görüntülerde, yüksek katlı binaların depremle birlikte yerle bir olması ve ardından oluşan toz bulutları gözler önüne serildi. Panik anları, insanların araçları ile şehri terk etme çabaları kameralar tarafından kaydedildi.

IŞIK PATLAMALARI VE ELEKTRİK KESİNTİSİ

Depremin başlamasıyla birlikte oluşan ışık patlamaları da kameraya yansıdı. Şehrin tepelerinde görülen ışık patlamaları ve elektrik kesintisi, depremin etkilerini daha da belirgin kıldı.

Başkan Adayı Toptaş, Şehit Yakınları ve Gazilerle Buluştu Başkan Adayı Toptaş, Şehit Yakınları ve Gazilerle Buluştu

EBRAR SİTELERİ'NİN YIKILIŞ ANI

1400 kişinin hayatını kaybettiği Ebrar Siteleri'nin yıkılış anı kameralarca kaydedildi. Görüntülerde, önce D Blok, ardından karşısındaki C Blok ile diğer blokların yıkılması, çevreyi toz bulutuyla kapladı.

HAYAT MÜCADELESİ: 25 SANİYE İÇİNDE BİNA YIKILDI

Azerbaycan Bulvarı'nda çekilen bir görüntüde, deprem başladıktan 7 saniye sonra bir kişi, marketten dışarı atladı. Görüntülerin devamında ise market binasının, depremin başlamasından sadece 25 saniye sonra yerle bir olduğu görüldü.

OTOMOBİL VE TIRIN SALLANMASI

Başka bir görüntüde özel halk otobüsü ile tırın sallanması, tır şoförünün araçtan inip kaçması yer aldı. Görüntülerde, ilk depremden 11 dakika sonra yaşanan artçı sarsıntı ve depremzedelerin aydınlatma direğine tutunma anları da kaydedildi.