Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, Kahramanmaraş'ta bulunan Aksu Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile Türkoğlu 2 OSB, Erkenez OSB tüzel kişiliği altında birleştirilerek yeni bir yapı oluşturuldu. Bu önemli birleşme, ilin ekonomisine ve ülkeye önemli katkılarda bulunmayı hedefliyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Mustafa Buluntu, birleştirilen OSB'lerin ekonomiye sağlayacağı faydaları değerlendirderek, "Şehrimize ve ülkemize hayırlı olsun" dedi.

KMTSO Başkanı Mustafa Buluntu ve Yönetimi, depremlerin yol açtığı olumsuz etkileri gidermek, normal yaşama geçişi sağlamak, bölge ticaretini canlandırmak ve ekonomik faaliyetleri yeniden düzene koymak amacıyla büyük bir özveriyle çalışmalarını sürdürdü. Bu çerçevede, KMTSO Başkanı Mustafa Buluntu ve Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Narlı, önemli bir başarıya imza attılar.

Başkan Buluntu ve Narlı, uzun süredir Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile görüşmeler yürüterek, Kahramanmaraş'ta bulunan OSB'lerin birleşmesi için girişimlerde bulundular. Bu çabaların sonucunda, Bakanlık onayı alındı ve Aksu OSB ile Türkoğlu 2 OSB'leri, Erkenez OSB tüzel kişiliği altında birleştirildi.

Kahramanmaraş'ta örnek olay: İçi para ve altın dolu kese bulan kişi sahibine teslim etti Kahramanmaraş'ta örnek olay: İçi para ve altın dolu kese bulan kişi sahibine teslim etti

TÜRKİYE GENELİNDE OSB SAYISI 392'YE YÜKSELDİ

Bu birleşme sonucunda, Türkiye genelinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na bağlı Organize Sanayi Bölgeleri (OSB) sayısı 353'e ulaşırken, Tarım ve Orman Bakanlığı'na bağlı 39 Tarım ve Diğer İhtisas OSB (TDİOSB) ile birlikte toplam OSB sayısı 392 oldu.

KMTSO Başkanı Mustafa Buluntu, birleştirilen OSB'lerin hem Kahramanmaraş'ın hem de Türkiye ekonomisinin önemli bir destekçisi olacağını belirterek, bu birleşmenin hayırlı olmasını diledi.

KAHRAMANMARAŞ'I YÜKSELTECEK ÇALIŞMALARA DEVAM EDİLECEK

Başkan Buluntu, konuşmasının devamında Organize Sanayi Bölgeleri'nin ekonomilerin dinamik yapılarını temsil ettiğini ve şehrin katma değerli üretiminde önemli bir rol oynadığını vurguladı. Ayrıca, deprem sonrası ağır hasar alan tesislerin yeniden işlevsel hale getirilmesi ve tam kapasite çalıştırılması için verdikleri çabaların altını çizdi. Başkan Buluntu, Kahramanmaraş'ın yükselmesine katkı sağlayacak çalışmalar ve projelerde hız kesmeden devam edeceklerini ifade etti.

Editör: İsa Aslantaş