Asrın felaketini yaşayan Kahramanmaraş ve Kahramanmaraşlı esnafımızın yaralarına merhem olabilmek adına Maraşfed ve Tümkiad İstanbul Sultangazi Belediyesi ev sahipliğinde “Depremin Yaralarını Birlikte Saralım” etkinliğini düzenledi. Düzenlenen etkinlikte Kahramanmaraş depreminde zarar gören esnaf ve işletmelerimiz 31 Ekim - 5 Kasım 2023 tarihleri (BUGÜN BAŞLADI) arasında Sultangazi Belediyesi etkinlik alanında (Ramazan Etkinlikleri Alanı) İstanbullular ile buluşacak.

“Depremzede esnafımızla İstanbulluların buluşacağı kaynaşmanın Resmi açılışının Çarşamba günü saat 17.00 de yapılacağı etkinliğe tüm dost, tanış ve komşularınızı yanınıza alıp gelebilir, kışlık zahire alışverişinizi yapabilirsiniz.”

Sultangazi Belediyesi ev sahipliğinde MARAŞFED ve TÜMKİAD kuruluşları organizasyonuyla “Depremde Zarar Gören Esnaflarımızın Yaralarını Birlikte Saralım” etkinliğinde İstanbul Kahramanmaraş Dernekler Federasyonu MARAŞFED Başkanı Uğur YİNANÇ ve Kahramanmaraş TÜMKİAD Başkanı Muhammet ELİAÇIK İstanbul’da yaşayan Kahramanmaraşlıları komşuları ve dostlarıyla birlikte bugün başlayıp Pazar akşamına kadar devam edecek olan “Alışveriş ve Kardeşlik Dayanışmasına” davet etti.

‘Kahramanmaraş Biberinden Cevizine, Salçasından Zeytin ve zeytinyağına, dondurmasından tatlısına, tarhanasından çöreğine, bakırcılıktan ahşap sanatına, tekstilden giyime, köşkerinden ressamına, kışlık kuruluktan sarma yaprağına binlerce çeşit ürünleriyle depremde işyerini, dükkânını, fabrikasını atölyesini kısacası ekmek kapısını göçük altında sevdiklerinden canlarıyla birlikte kaybeden esnaflarımızın yarasına bir nebze de olsa merhem olabilmek adına sizlerle buluşturacaklar.’

Kahramanmaraş'ta korkunç olay! Baraj gölüne atladı Kahramanmaraş'ta korkunç olay! Baraj gölüne atladı

Depremzede Esnafımızla Buluşmaya Nasıl Gelebiliriz diye düşünüyor iseniz şahsi araçlarınızla navigasyona “Sultangazi Belediyesi Ramazan Etkinlik Alanı” yazarak çok rahat ulaşabilirsiniz. Yol kenarlarına ve ara sokaklara araçlarınızı park edebilirsiniz. Topkapı – Mescidi Selam Tramvayı (T4) Sultançiftliği durağında inerek Sultançiftliği Merkez Camii önünden 100 metre ileride sağda yer almaktadır. İETT ile 36L 36T 36A 336Y 36TC 36M 36S 38H gibi otobüslerle ve Anadolu ve Avrupa yakasında METROBÜS ile Edirnekapı Durağında inilir. Mescidi Selam yönüne Tramvaya binilir Sultançiftliği Durağında inilir Sultançiftliği Merkez Camii önünden Belediyeye doğru 100 metre yürünür.

Alışveriş ve Dayanışma Etkinliğini Sabah saat 10.00 ile Akşam saat 23.00 arasında ziyaret edilebilirsiniz.

Editör: İsa Aslantaş