Kahramanmaraş Emniyet Müdürü  Nurettin Gökduman, Kayseri yolu üzerinde Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından  illere dağıtılan ağır tonajlı araçlar için denetimler kapsamında yüksek tonajlı ve otomobiller üzerinde yapılan denetimleri yerinde kontrol etti!

Emniyet Müdürü'nün Gökduman tarafından gerçekleştirilen denetim kapsamında, aşırı yük taşıyan ve güvenliği tehdit eden araçlar üzerinde detaylı kontroller yapıldı. Sıkı denetimlerle trafik güvenliğinin artırılması ve kazaların önlenmesi hedeflenirken, halkın da farkındalığının artırılması amaçlandı. Emniyet Müdürü Gökduman mikrofonlara şöyle açıklamalarda bulundu:  ''Arkadaşlarımız Türkiye genelinde ağır tonajlı araçlarla ilgili bir uygulama yapıyorlar. Ben de bu uygulamaya katılmak üzere arkadaşlarımın yanına geldim. Birkaç araç durdu. Şoför arkadaşlarımızla sohbet ettik. Yoldaki kurallar ve kazanın sebepleriyle ilgili bilgilendirmelerde bulunduk. Trafik, normal olarak seyrine devam ediyor. Şu an bir sıkıntı görünmüyor. Ama vatandaşlarımızın dikkat etmesi gereken emniyet kemeri, aşırı hız ve uykusuz araç kullanma gibi hususlar hakkında bilgilendirme yapıyoruz. Deprem bölgesi Kahramanmaraş'ta denetimler, genel müdürlüğümüzün planladığı çerçevede yürütülüyor. Bunun yanı sıra kendi gördüğümüz eksiklikleri ve aksaklıkları bir dizi denetimle kontrol ediyoruz. Şu an için şehirde dikkat edilmesi gereken belirli konular var. Abartılı egzoz, yüksek sesle müzik ve aşırı hızla ilgili konularda arkadaşlarımız daha fazla çalışıyorlar. Bunun yanında radar uygulamaları da devam ediyor.'' denetimler sırasında sürücülere trafik kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulundu ve kurallara uymayan sürücülere cezai işlem uygulandı. Ayrıca, sürücülere güvenli sürüş teknikleri ve yük taşıma kuralları konusunda bilgilendirme yapıldı. Vatandaşların da denetimlere olumlu tepki verdiği gözlendi.

İsrail askerinin kolundaki harita skandal yarattı: Kahramanmaraş'ı da kapsıyor İsrail askerinin kolundaki harita skandal yarattı: Kahramanmaraş'ı da kapsıyor

WhatsApp Image 2023-11-03 at 10.19.00 (4)WhatsApp Image 2023-11-03 at 10.19.00 (3)WhatsApp Image 2023-11-03 at 10.19.00 (2)WhatsApp Image 2023-11-03 at 10.19.00 (1)

Editör: Furkan Tuğrul