14 Mayıs'ta yapılacak olan seçimlerde Cumhur ittifakında yer alan Yeniden Refah Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Muhammed Aydoğar, Cesur Radyo'ya konuk olarak katılarak, seçim atmosferini, deprem bölgesinde yaşanan durumu ve esnafların sorunlarını dile getirdi.
Yeniden Refah Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Muhammed Aydoğar, yaptığı açıklama da Esnafın yıkılan işyerleri hakkında ne ve nasıl yapılacağı hakkında muhatapların açıklama yapması beklediklerini söyledi. 
Milletvekili adayı Aydoğar, programda yaptığı açıklama da, şu ifadeleri kullandı; "Kahramanmaraş insanımız zaten şehri ayağa kaldırmak için çabalıyor. Yıkılanı tekrar yapmak, orta hasarlıyı inşa etmek, hafif hasarlıyı tamir etmek için bir işaret beklemekte. 
Biz küçük sanayi esnafını, toptancılar çarşısını gezdim. İnsanlarımız şunu beklemekte, ya arkadaş bir açıklama yapılsın! Burayı biz mi yapacağız, devlet kanalı ile mi yapılacak. Yıkılan yer yıkıldığı yere mi yapılacak. Yapılacaksa nasıl yapılacak teşvik mi verilecek, cebimizden mi vereceğiz, teşvik verilecekse faizlimi verilecek faizsiz mi verilecek. Vatandaş bir açıklama beklemekte. Vatandaş ibiğinden değil de gövdesinden tutmaya hazır ama nereden tutacağını  bilmiyor. Nereden tutacağını bilmiyor. Sadece kamu kurum ve kuruluşların hükümet yetkililerinin demesi lazım ki biz yapmayacağız herkes kendi yıkılan yerini kendi yaptıracak desin emin olun sanayideki orta ve hafif hasarlılar kendi kendini tamir eder. Vatandaş şunu bekliyor ne yapacaksınız, yapmayacaksınız biz yapalım diyerek yetkililerden bir işaret bekliyor.”

Başkan Görgel: “Şehrimiz Daha Modern Altyapıya Kavuşuyor Başkan Görgel: “Şehrimiz Daha Modern Altyapıya Kavuşuyor

Editör: TE Bilisim