Hava sıcaklıkları düşmeye devam ediyor. Bugün yurt genelinde hava düşüşleri daha da hissedilecek. Kuzey ve iç kesimlerde sıcaklıklar 2 ila 8 derece düşecek.

Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün öğle saatlerinden sonra Doğu Akdeniz’de görülecek gök gürültülü sağanak yağışların, Osmaniye çevreleri, Adana’nın kuzey ve doğusu, Mersin’in doğusunun iç kesimleri, Kahramanmaraş’ın batısı ile Hatay’ın kıyı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İç Anadolu’nun doğusunda görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Sivas çevreleri ile Kayseri’nin kuzey ve doğu, Yozgat’ın doğu ve Tokat’ın güney ve doğu ilçelerinde etkili olması bekleniyor.

Kızılay’dan Özel Eğitim Öğrencilerine Destek

İstanbul’da bugün ve yarın hava sıcaklıklarının 16 dereceye kadar düşmesi bekleniyor. Ankara ve İç Anadolu’da da ayaz etkili olacak. Karadeniz’in yüksek kısımlarında ise sulu kar görülebilir.

20 İL İÇİN SARI 4 İL İÇİN TURUNCU KODLU UYARI

Kahramanmaraş'ta bıçaklı kavga: Bir kişi yaralandı, Polis saldırganı arıyor Kahramanmaraş'ta bıçaklı kavga: Bir kişi yaralandı, Polis saldırganı arıyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Adana, Artvin, Bursa, Giresun, Hatay, Mersin, İstanbul, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, Kahramanmaraş, Ordu, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon, Yozgat, Yalova ve Osmaniye için sarı kodlu uyarı yayınladı.

Bartın, Sakarya, Zonguldak ve Düzce için ise turuncu kodlu uyarı yapıldı